Koło Ovum – kształty inspirowane naturą

Inspiracje naturą to nadal jeden z najważniejszych trendów pojawiających się na rynku ceramiki sanitarnej. Miękkie linie, opływowe formy tworzą w łazience nastrój harmonii i wyciszenia, a do tego pięknie wyglądają. Niektóre kolekcje, takie jak Ovum marki Koło, czerpią wprost z kształtów występujących w naturze.

Spod ręki mistrza

Koło Ovum
fot. free3dbase.com

Antonio Citterio to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy światowego wzornictwa przemysłowego. W swoich projektach łączy funkcjonalność i niebanalną formę, zdobywając uznanie zarówno wśród znawców designu, jak nie profesjonalnych miłośników pięknie urządzonych łazienek. Wnętrza prestiżowych firm, hoteli, sklepów, a także projekty mebli i różnego rodzaju wyposażenia z miejsca stawały się bestsellerami. Choć stworzona przez Włocha kolekcja Ovum na polskim rynku jest obecna już od kilka lat, nadal idealnie wpisuje się w trend aranżacji inspirowanych światem natury.

Ovum czyli jajo

Koło Ovum
fot. km.info.pl

Już na pierwszy rzut oka widać, co było natchnieniem Antonio Citterio w trakcie współpracy z marką Koło. Wskazuje na nią sama nazwa kolekcji. Ovum w języku łacińskim oznacza jajo, symbol życia, ewolucji, ale także jeden z najdoskonalszych kształtów występujących w świecie natury. Formy nawiązujące do kształtu jaja w kolekcji Koło pojawiają się na każdym kroku. Zaokrąglone umywalki, miski ustępowe, bidety są delikatne, a do tego wyraziste. Nowoczesna i zmysłowa forma urządzeń sanitarnych z całą pewnością może grać główną rolę w aranżacji wnętrza, dlatego uzupełniająca ją kolekcja mebli jest maksymalnie prosta. Kolekcja Ovum została wzbogacona o kilka praktycznych udogodnień. Materiały odporne na wilgoć, relingi na ręczniki i system cichego domykania ułatwiają konserwację i zwiększają komfort korzystania z łazienki. Warto także wspomnieć o nietypowych, choć zwiększających wygodę wymiarach urządzeń, jak choćby umywalce 48 cm o głębokości 15,5 cm. Oryginalność, funkcjonalność i wygoda to kwintesencja włoskiego designu, który w kolekcji Ovum jest doskonale widoczny.

Zdjęcie główne: www.perfecto.sk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.