Kompaktowa i wydajna ceramika firmy „Koło” – seria „Nova”

Znakomita większość nowo oddawanych do użytku mieszkań jest standardowo wyposażona W nieszczególnie przestronną łazienkę – zazwyczaj będziemy mogli uznać się za niemałych szczęściarzy, jeśli łazienka będzie mieć sześć lub więcej metrów kwadratowych powierzchni, bowiem przeważnie typowa wielkość tego pomieszczenia oscyluje wokół czterech, góra pięciu metrów kwadratowych. Nie jest to bardzo mało, ale też nie na tyle dużo, żebyśmy mogli poszaleć z wyposażeniem: jeśli wstawimy większą wannę (o ile w ogóle ją tam wstawimy), to trzeba będzie zaoszczędzić nieco na innych elementach. Tu może się przydać seria „Nova” firmy „Koło”, która została zaprojektowana z myślą o wyposażaniu właśnie łazienek średniej wielkości.

Elegancja i umiarkowanie

wanna i toaleta Nova
wanna i toaleta Nova

Pod względem designu nie mam serii „Nova” nic do zarzucenia: jest to ceramika raczej stonowana wzorniczo, ale też nie sprawiająca wrażenia, że projektantowi zabrakło na coś pomysłu – wszystko jest przemyślane i dopasowane do siebie. Za to spory plus. Kolejny pozytywny akcent to naprawdę szeroki wybór umywalek: na 35 elementów wchodzących w skład tego zestawu aż 18 to umywalki. Wielkość oscyluje wokół 50-55 cm, choć są też większe (65 cm), jak i naprawdę nieduże (37 cm), co doskonale wpisuje się w zakładany profil wielkościowy docelowej łazienki. Oprócz wspomnianych umywalek mamy w zestawie również postument, półpostument, trzy kompakty WC, pięć misek ustępowych (w tym jedną wiszącą), dwa bidety (stojący i wiszący), zestaw podtynkowy, deskę sedesową oraz swoisty ewenement: dwa rodzaje pisuarów. Pisuary są najprawdopodobniej ukłonem w kierunku coraz modniejszego obecnie redukowania ilości zużywanej wody – spłukanie pisuaru wymaga nie więcej niż 2 litrów wody, co oznacza, że średnio dziennie możemy zaoszczędzić na obecności pisuaru w ubikacji od 5 do nawet 20 litrów wody (w zależności od częstotliwości korzystania i ilości mężczyzn w rodzinie – powyższe liczby dotyczą jednego mężczyzny używającego pisuaru 5 razy w ciągu dnia).

Krótkie podsumowanie

umywalka Nova
umywalka Nova

Nie byłbym sobą, gdybym nie zwrócił uwagi na fakt, że brak w tej serii wanny czy kabiny prysznicowej – za to z kolei nieodmiennie obniżam ocenę. Niemniej jednak jako całość oceniam serię „Nova” dość wysoko, bo na 4: spore możliwości kustomizacji czynią z tej serii niezły wybór praktycznie dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.