Kwadratura koła w łazience – seria „Preciosa 2” firmy „Koło”

Geometryczne kształty ceramiki łazienkowej niekoniecznie muszą się wszystkim podobać, ale na pewno elementy wyposażenia zaprojektowane przy użyciu najprostszych form (kwadrat i koło) potrafią wyglądać bardzo elegancko i szykownie, czego dowodem jest choćby seria ceramiki, którą zamierzam dziś pokrótce przedstawić. Mowa o serii „Preciosa 2”, która ze względu na dosyć specyficzny design może się niektórym nie podobać. Jeśli o mnie chodzi, to jakkolwiek nie jestem zagorzałym zwolennikiem linii prostych przyznaję jednakże, że ta konkretna seria w zasadzie mieści się bez większych kłopotów w moim poczuciu estetyki. Przyjrzyjmy się więc, czym firma „Koło” uraczyła nas tym razem.

Potęga pierwszego wrażenia

toaleta i bidet Preciosa 2
toaleta i bidet Preciosa 2

Na pierwszy rzut oka seria „Preciosa 2” może się wydawać zaprojektowana jako typowe wyposażenie małej łazienki – mamy tu zaledwie dwanaście elementów (trzy umywalki o dość dużej rozpiętości rozmiarowej, wisząca miska ustępowa, wolnoopadająca pokrywa do niej, bidet wiszący, trzy szafki podumywalkowe w rozmiarach analogicznych do umywalek oraz szafka wisząca boczna i dwa relingi – wszystko oczywiście w kolorze białym), jednak jeśli wziąć pod uwagę fakt, że najmniejsza umywalka ma szerokość 40 cm (co dałoby się zmieścić w niedużej łazience), to największa ma już 90 cm – o wiele za dużo, by rozsądnie myśleć o „wciśnięciu” tego sprzętu do jakiejkolwiek małej łazienki. Najciekawsze, co posiada ta seria, to nietypowy kształt wnętrza umywalek, miski ustępowej i bidetu – na zewnątrz jest to z grubsza tradycyjna bryła umywalki (czyli prostokąt), a w środku jest wyżłobiona kolista przestrzeń pozwalająca wygodnie umyć ręce. Pierwsze wrażenie jest całkiem pozytywne i choć trzeba poszukać wanny lub kabiny prysznicowej, aby tę serię doprowadzić do stanu pełnej funkcjonalności, to jednak „Preciosa 2” wydaje się być dobrym wyborem dla miłośników geometrii łazienkowej.

Podsumowanie

umywalka Preciosa 2
umywalka Preciosa 2

Zanim przejdę do oceny powiem jeszcze, że ci, którzy chcą się zaopatrzyć w omawianą serię w sklepach firmowanych przez „Koło”, muszą się pospieszyć – „Preciosa 2” będzie pod marką „Koło” dostępna jeszcze tylko do końca pierwszego kwartału bieżącego roku. Końcowa ocena serii to wypadkowa tego, że „Preciosa 2” wygląda naprawdę ciekawie i pasuje do niemal każdego rodzaju wnętrza oraz faktu, że dość trudno znaleźć pasującą klimatycznie wannę lub brodzik, a także tego, że jakikolwiek wybór (inny niż zerojedynkowy) mamy tylko w przypadku umywalek i szafek pod nie – serię „Preciosa 2” oceniam ostatecznie na 3,5 (z tendencją do 4, jeśli komuś nie przeszkadza ograniczony wybór).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.