Łagodne krągłości serii Primo

Czy zdarzyło się Wam kiedyś po wejściu do jakiejś łazienki poczuć, że wszystko jest takie… przyjazne, pełne falistości i delikatnych zaokrągleń, które od razu sprawiają, że czujemy się w danym miejscu przytulnie i chce się tam spędzić więcej czasu? Mnie ostatnio takie właśnie uczucie „dopadło”, gdy wszedłem u znajomych do łazienki z ceramiką „Primo” firmy „Koło”. Trudno powiedzieć, czy efekt wynika wyłącznie z faktu, że ta seria jest dostępna w sprzedaży tylko w kolorach jasnych i przyjemnych dla oka (klasyczna i ponadczasowa biel, pastelowe odcienie szarości i jasny orzech), czy też z tego, że kształt elementów tej serii jest bardzo wyważony estetycznie i z całą pewnością świetnie się prezentuje w każdym wnętrzu.

Pastelowa subtelność w łazience

umywalka i WC z serii "Primo"
umywalka i WC z serii „Primo”

Projektanci „Koła” znani są z tego, że tworzone przez nich elementy wyposażenia łazienek mają za zadanie nie tylko być funkcjonalne, ale też estetyczne i dopasowane do potrzeb jak największej ilości użytkowników, jednak seria „Primo” pod tym względem wyróżnia się na tle innych, zawiera bowiem ni mniej, ni więcej, a dziesięć umywalek – ilość naprawdę pozwalająca na idealne dobranie ceramiki do naszych potrzeb i wielkości łazienki.

Oprócz tego w obrębie tej serii mamy też bidety, postumenty i półpostumenty, kompaktowe zestawy WC (tu należy się pochwała za dobrą wydajność i możliwość redukcji zużycia wody), tradycyjnej wielkości miski ustępowe wraz z deskami, szafki podumywalkowe wiszące, szafki boczne niskie i wysokie oraz szafki górne, lustra, a nawet kosz na bieliznę!

Finezyjna całość wanny

kompaktowe WC z serii "Primo"
kompaktowe WC z serii „Primo”

Do pełni szczęścia brak tu tylko wanny lub kabiny prysznicowej – jeśli chodzi o tę pierwszą, to w serii „Primo” są też i wanny: do wyboru mamy cztery rozmiary (140×70 cm, 150×70 cm, 160×70 cm i 170×70 cm), wszystkie o głębokości 44 cm i pojemności 195 litrów. Oznacza to, że łazienka wyposażona w taką wannę będzie też względnie oszczędna jeśli chodzi o zużycie wody podczas kąpieli.

Tym jednak, którzy preferują prysznic (choćby z powodu małej kubatury łazienki) mogę polecić jedynie brodziki z serii „Panda” lub „Xeno” (jeśli chodzi o brodziki kwadratowe) albo „Standard Plus” i „Panda” (brodziki półokrągłe) jako najbardziej dopasowane stylistycznie do omawianej serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.