Łazienka dla kilku osób – jak ją urządzić?

Z urządzeniem łazienki dla kilkuosobowej rodziny wiąże się problem kolejek. Istnieje kilka sposobów, aby go uniknąć.

Aranżacja łazienki, która ma służyć rodzinie składającej się z wielu osób jest nie lada wyzwaniem. Największym problem są oczywiście kolejki, które rano mogą paraliżować funkcjonowanie wszystkich domowników. Optymalnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest posiadanie dwóch łazienek, jednak w wielu przypadkach nie jest to możliwe. Jeśli mamy do czynienia z niewielką łazienką w bloku, która nie posiada oddzielnej toalety, pojawiają się kolejne komplikacje. Jakie pomysły warto wziąć pod uwagę, urządzając takie wnętrze?

fot. kolo.com.pl
fot. kolo.com.pl

Schowana toaleta
Najbardziej „palącym” problemem jest oczywiście kwestia toalety. Jeśli w mieszkaniu nie ma oddzielnego pomieszczenia na miskę wc i umywalkę, warto zastanowić się nad murkiem, parawanem lub innego rodzaju przegrodą, która oddzielałaby strefę kąpielową od toalety. Oczywiście, takie rozwiązanie nie zapewnia pełni dyskrecji i intymności, jakiej każdy z nas potrzebuje, może być jednak wyjściem awaryjnym w sytuacjach, które wymagają szybkiego dostępu do toalety.

Podwójna umywalka
Jeśli chcemy uniknąć zablokowanej łazienki podczas mycia zębów, golenia czy robienia makijażu przez jedną z osób, podwójna umywalka to rozwiązanie idealne. W małej łazience doskonale sprawdzi się jedna umywalka z dwoma kranami, a jeśli mamy wystarczającą ilość wolnego miejsca, dwóch oddzielnych umywalek. Dwie umywalki to nie tylko funkcjonalna i bardzo praktyczna opcja, ale także okazja do stworzenia przestrzeni atrakcyjnej wizualnie. Modelowym przykładem są tu choćby dwie umywalki nablatowe na wspólnej, podłużnej szafce. W ofercie producentów ceramiki łazienkowej możemy znaleźć wiele propozycji, które sprawdzą się w łazienkach różnej wielkości, np. Koło Traffic czy Roca Kalahari.

fot. urzadzamy.pl
fot. urzadzamy.pl

Dyskretny prysznic
Dobrym pomysłem w łazience, z której będzie korzystać kilka osób jest montaż kabiny prysznicowej z nieprzezroczystym szkłem, zapewniającym dyskrecję podczas mycia, jak np. w kabinach marki Sanplast. Zamiast matowego można także wybrać nieprześwitujące szkło dekoracyjne, np. Pixarena, Radaway. To dodatkowa możliwość stworzenia łazienki nie tylko funkcjonalnej, ale także przyjemnej dla oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.