Łazienka dla najmłodszych

Rzadko kiedy możemy sobie pozwolić na luksus zaaranżowania oddzielnej łazienki dla naszych pociech, bo przeważnie jest to możliwe tylko w sytuacji, gdy mamy więcej niż jedną łazienkę, czyli zazwyczaj wtedy, gdy mieszkamy nie w bloku, a w wolnostojącym domu. Niemniej jednak takie sytuacje się zdarzają i to najwyraźniej wcale nie tak rzadko, skoro firma „Koło” zdecydowała się na wypuszczenie na rynek osobnej serii ceramiki łazienkowej przeznaczonej właśnie dla najmłodszych. Przyznaję, że sam pomysł wydał mi się cokolwiek ekstrawagancki, postanowiłem więc z bliska przyjrzeć się serii „Nova Top Junior” – to właśnie zestaw ceramiki dla dzieci.

Funkcjonalność i różnorodność

umywalka Nova Top Junior
umywalka Nova Top Junior

Jeśli chodzi o „zawartość”, to seria „Nova Top Junior” nie wyróżnia się niczym szczególnym, choć także w zasadzie niczego jej nie brakuje: mamy tu więc umywalkę (niezbyt wielką – 50 cm, co jednak dla dzieci powinno być w sam raz), dwa rodzaje osłony do tejże umywalki (chromowaną i czerwoną), standardową lejową miskę ustępową (przystosowaną dla maluchów – ma wysokość 33 cm) wraz ze spłuczką i dwie deski sedesowe z duroplastu – białą i czerwoną. Wystarcza to w zupełności, aby urządzić łazienkę w przedszkolu czy szkole podstawowej, jednak dla potrzeb domowych jest to za mało – ewidentnie brakuje wanny. Wprawdzie można dobrać coś z oferty firmy, ale wyraźnie wskazuje to, że seria jest profilowana raczej na potrzeby wspomnianych instytucji publicznych niż do użytku prywatnego, a szkoda. Wszystkie elementy są natomiast bez wątpienia funkcjonalne i zaprojektowane tak, żeby rzeczywiście nawet małe dzieci mogły swobodnie z nich korzystać.

Podsumowanie

muszla klozetowa Nova Top Junior
muszla klozetowa Nova Top Junior

Zdecydowanie na korzyść serii „Nova Top Junior” przemawia to, że jest od samego początku zaprojektowana z myślą o dzieciach – sedes jest niewysoki, spłuczka ma funkcję „STOP” i niezbyt wielki zbiornik (zaledwie 6 litrów), a całość ogólnie sprawia pozytywne wrażenie. Niemniej jednak jeśli chcielibyśmy mieć tę serię w domu, to trzeba będzie dobrać wannę (chyba, że nasze dzieci kąpią się z nami, ale w takim układzie raczej nie potrzebują oddzielnej łazienki dla siebie). Niezbyt spodobało mi się też małe zróżnicowanie kolorystyczne elementów dodatkowych – niech cała ceramika będzie sobie biała, bo tak się przyjęło, ale osłony umywalki i deski sedesowe mogłyby być dostępne także w innych niż czerwony i biały kolorach – za to spory minus. Ogólnie oceniam serię „Nova Top Junior” na 4 – pomimo wyżej wymienionych braków jest to solidny i dobrze zaprojektowany zestaw ceramiki łazienkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.