Łazienka dla niepełnosprawnych według firmy „Koło”

Jeśli w naszej rodzinie jest osoba niepełnosprawna ruchowo (niekoniecznie nawet na stałe – nawet czasowo niezdolna do normalnego funkcjonowania choćby w wyniku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku), to doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby dostosować łazienkę do potrzeb i możliwości takiej osoby, zwłaszcza jeżeli na przykład wiemy, że pełna sprawność już raczej nie wróci. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeżeli od samego początku musimy zaprojektować łazienkę w naszym domu w taki sposób, żeby była w pełni funkcjonalna i przyjazna zarówno dla użytkowników sprawnych, jak i niepełnosprawnych. Na szczęście wielu producentów ceramiki łazienkowej wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje gotowe serie wyposażenia przeznaczone właśnie dla takich osób. Dziś przyjrzymy się bliżej ofercie firmy „Koło”.

Szeroki wybór

umywalka Nova Top Bez Barier
umywalka Nova Top Bez Barier

Zasadniczo podstawową ofertę stanowi w wypadku firmy „Koło” seria „Nova Top Bez Barier”, składająca się z szesnastu elementów, w tym umywalki, kilku rodzajów misek ustępowych, stelaży podtynkowych i uchwytów oraz kilku innych drobnych elementów. Samo w sobie byłoby to najprawdopodobniej zbyt mało, jednak ofertę znacząco rozszerzają serie „Lehnen Funktion” i „Lehnen Evolution” – obie przeznaczone właśnie do wyposażania łazienek dla osób niepełnosprawnych. „Lehnen Funktion” to głównie duży wybór chromowanych poręczy (głównie stałych) i uchwytów, ale także siedziska prysznicowe (uchylne, w wersjach z oparciem lub bez), a także jeden brodzik. „Lehnen Evolution” to kolejna porcja poręczy, ale uchylnych, oraz trzy siedziska prysznicowe, uchylne lustro i zasłonka prysznicowa. Ogólnie z tych trzech serii da się bez najmniejszego problemu wyposażyć łazienkę dla osób niepełnosprawnych niezależnie od jej rozmiaru.

Podsumowanie

kabina prysznicowa Nova Top Bez Barier
kabina prysznicowa Nova Top Bez Barier

Łącznie wspomniane powyżej serie składają się z grubo ponad pięćdziesięciu elementów uzupełnianych przez jeszcze dwie kolejne malutkie serie: „Vitalis” oraz „Basic” (kolejne kilkanaście elementów, głownie poręczy i misek ustępowych), co jest naprawdę wyjątkowo bogatą ofertą. Ceramika dla niepełnosprawnych firmy „Koło” jest też bardzo ładnie zaprojektowana, a ceny są na tyle przystępne, że nie wydamy na tego typu łazienkę jakichś niewyobrażalnych sum. Jeśli mamy potrzebę zakupu ceramiki łazienkowej dla niepełnosprawnych, to „Koło” jest naprawdę doskonałym wyborem i trudno byłoby znaleźć lepszą ofertę na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.