Łazienka dostępna Roca

Wśród wielu funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań w kolekcjach ceramiki łazienkowej, szczególne miejsce zajmują serie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i starszych. Dzięki ich specjalnym rozwiązaniom, osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem mogą poczuć się swobodnie i pewnie w najbardziej intymnych momentach dnia.

Ludzie starsi oraz osoby niepełnosprawne w swoim codziennym życiu rzadko mają szansę poczuć się w pełni niezależnie. Brak swobody, ciągłe ograniczenia oraz konieczność korzystania z pomocy innych osób, mogą być szczególnie odczuwalne w łazience. Dla zapewnienia osobie mającej problemy z poruszaniem maksimum intymności i samodzielności, warto zadbać o odpowiednie udogodnienia w łazience.

uchwyt Roca
uchwyt Roca

Znana z pomysłowych rozwiązań firma Roca, oferuje serię stworzoną specjalnie z myślą o osobach o szczególnych potrzebach. Obejmuje kompleksowy system urządzeń, które w znacznym stopniu ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym i starszym, a także ich rodzinom i opiekunom. Zgodnie ze swoją ideą „łazienki dostępnej”, marka Roca umożliwia ominięcie typowych barier architektonicznych i dostosowanie każdej łazienki do wymagań osób potrzebujących.

W skład serii „łazienki dostępnej” wchodzą wyroby ceramiczne (wc kompakty, miski podwieszane wc, umywalki), baterie łazienkowe, poręcze, uchwyty oraz akcesoria wykonane ze stali. Umywalki pozbawione otworu przelewowego, o specjalnej płaskiej konstrukcji, posiadają profile umożliwiające korzystanie osobom poruszającym się wózku. Podwieszane miski wc oraz kompakty są dostosowane do wysokości większości wózków inwalidzkich oraz mają przedłużoną konstrukcję, pozwalającą na bezpieczniejsze i bardziej komfortowe użytkowanie. Z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych w deskach wc zastosowano także specjalne wzmocnione zawiasy oraz wycięcie. Baterie umywalkowe zostały wyposażone w przedłużone uchwyty, dzięki którym osoba niepełnosprawna może łatwiej korzystać z umywalki, a baterie z fotokomórką umożliwiają bezdotykową obsługę urządzenia. Niezwykle pomocne i pomysłowe są poręcze i uchwyty, które stwarzają możliwość bezpiecznego, pewnego poruszania się po łazience i swobodnego korzystania z jej urządzeń.

źródło zdjęcia: www.budownictwo360.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.