Łazienka przyjazna dzieciom

Aby uzmysłowić sobie, że tradycyjna łazienka nie jest miejscem idealnym dla dziecka, wystarczy powrócić na chwilę do czasów dzieciństwa. Wszystkie łazienkowe sprzęty i urządzenia stają się zbyt wysokie i głębokie, aby móc do nich dosięgnąć i swobodnie korzystać albo zbyt śliskie, aby utrzymać równowagę. Małe dziecko nie mogąc samodzielnie umyć rąk lub wejść do wanny, nie może poczuć się w łazience w pełni bezpiecznie i swobodnie.

Łazienka przyjazna dzieciom
Łazienka przyjazna dzieciom

Producenci ceramiki łazienkowej oferują mnóstwo urządzeń dostosowanych do wzrostu i możliwości dzieci, nie da się jednak ukryć, że zamontowanie w łazience dziecięcej miski WC i umywalki wymaga nie tylko dużej powierzchni, ale także dodatkowych nakładów finansowych i kolejnych remontów w przyszłości. Wiele modeli urządzeń łazienkowych można jednak dopasować do potrzeb dzieci i dorosłych. Umywalka zamontowana na wysokości 85 cm będzie optymalną opcją, w dosięgnięciu do urządzeń sanitarnych może dziecku pomóc także specjalny stopień. Szeroki blat wokół umywalki zapewni maluchowi odpowiednie oparcie oraz pomieści wszystkie akcesoria i zabawki. Z uwagi na bardzo delikatną i wrażliwą skórę dziecka, warto również zadbać o zabezpieczenia przed zbyt gorącą wodą. Dobrym rozwiązaniem są baterie termostatyczne, umożliwiające dokładną kontrolę temperatury wody.

Kąpiel dziecka może być bezpieczna zarówno w wannie, jak i kabinie prysznicowej. Przyjazny dziecku brodzik przede wszystkim powinien posiadać antypoślizgową powierzchnię. Szczególnie praktyczne są brodziki płaskie, wykonane ze specjalnych antypoślizgowych tworzyw. Do takiego brodzika dziecko może wejść bezpiecznie, bez konieczności podnoszenia nóg. Wykonywany pod wymiar, obszerny brodzik pozwoli na prysznic wraz z mamą. Także wanna wyposażona w odpowiednio profilowane dno i uchwyty minimalizuje ryzyko poślizgnięcia.

Udogodnienie dla dzieci mogą sprawić, że pobyt dziecka w łazience będzie prawdziwą przyjemnością oraz pomóc mu w nauce prawidłowych nawyków higienicznych. Warto jednak pamiętać, że nic nie zapewni malcowi bezpieczeństwa tak, jak czujne oko rodzica.

Więcej o nauce i zabawach dla dzieci w łazience przeczytasz tutaj.

źrodło zdjęcia: www.kobietawielepiej.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.