Łazienka w kolorze zielonym

 

Kolory odgrywają istotną rolę w przestrzeni pomieszczenia, które remontujemy. Mogą mieć różny wpływ na otoczenie – np. czerwony to kolor energetyzujący i ocieplający pokój, natomiast zielony dodaje wnętrzu świeżości i lekkości, ma także działanie sprzyjające wyciszeniu umysłu.

Urządzanie zielonej łazienki – pomysły

Na rynku akcesoriów łazienkowych znaleźć można sporą ilość produktów, które umożliwiają urządzenie łazienki w kolorze zielonym. Remont tego pomieszczenia zacząć można od kompletu sanitariatów, wśród których znalazłby się jeden lub kilka urządzeń sanitarnych w odcieniu zieleni. Dobrym pomysłem byłaby np. nowoczesna umywalka, skonstruowana z wykorzystaniem barwnej żywicy. Innym interesującym rozwiązaniem byłoby umieszczenie w łazience zielonych mebli, np. zestawu wiszących półek, zwłaszcza gdy nie mamy w planach głębokiej ingerencji w strukturę pomieszczenia, takiej jak np. dodawanie lub usuwanie ściany czy całkowita wymiana podłogi. W przeciwnym przypadku – gdy mimo wszystko planujemy generalny remont pomieszczenia, możliwe jest także wykonanie zielonej podłogi, np. z wykorzystaniem różnego rodzaju paneli albo płytek podłogowych. Na rynku akcesoriów łazienkowych znajdziemy bogatą ofertę kafli o rozmaitych kształtach (np. prostokąty czy sześciokąty itp.), typach wykończenia powierzchni (matowa, błyszcząca) i właściwościach (np. wysoka odporność na wilgoć czy zmiany temperatury). Szeroką gamę produktów znaleźć można w ofercie firmy Sanitec, np. wspomniane już kafle ścienne i podłogowe w kształcie różnych wielokątów czy płyty ścienne wykonane z materiałów nieco rzadziej spotykanych w łazience, takich jak np. drewno. Warto również rozważyć umieszczenie w pomieszczeniu odpowiednich roślin ozdobnych albo drobnych przedmiotów dekoracyjnych, takich jak np. muszle, świece i innego rodzaju ozdoby w wybranych odcieniach zieleni.

Zalety zieleni w aranżacji wnętrza

Wybór koloru zielonego do urządzenia wnętrza łazienki, bądź to do pokrycia ścian czy podłogi, bądź jako kolor mebli, sanitariatów czy ozdobnych drobiazgów to proste i skutecznie rozwiązanie umożliwiające znaczącą przemianę wyglądu łazienki i stworzenie w niej lekkiej i świeżej atmosfery pozytywnie wpływającej na komfort użytkowania łazienki oraz umożliwiającej relaks i wyciszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.