Łazienka w stylu rustykalnym, czyli o serii „America” słów kilka

Jednolite rozwiązania stylistyczne w obrębie pojedynczego wnętrza zazwyczaj sprawdzają się najlepiej – dotyczy to w jednakowym stopniu pomieszczeń typowo użytkowych (jak na przykład sypialnia), jak i pomieszczeń o szerszym zakresie funkcjonalności (jak salon). Łazienkę osobiście zaliczam mimo wszystko do tej drugiej grupy, bowiem poza pomieszczeniem czysto funkcjonalnym (daje możliwość dbania o higienę osobistą) łazienka jest też miejscem, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć. Miłośnicy urządzania łazienek w konkretnych stylach nie znajdowali do tej pory w moich artykułach zbyt wielu propozycji (poza łazienką w stylu wiktoriańskim), co postaram się nadrobić – dziś więc pod lupę wezmę serię „America” firmy „Roca”, która według mnie idealnie pasuje do aranżacji w stylu rustykalnym.

Klasycznie i uniwersalnie

umywalka w stylu rustykalnym - seria America
umywalka America

Seria „America” wyszła spod ręki włoskiego projektanta Marcello Cutino, a efektem jego pracy jest ceramika przemyślana i łącząca w bardzo proporcjonalny sposób funkcjonalność, piękno i bardzo klasyczne rozwiązania stylistyczne. Jest to ceramika elegancka, choć zastosowane rozwiązania w moim odczuciu dość konkretnie profilują potencjalne zastosowania: frezowane, schodkowe krawędzie muszli klozetowej i bidetu świetnie pasują do wnętrza w stylu rustykalnym. Jako element charakterystyczny dla tego stylu możemy również dorzucić pokrywy do bidetu i WC w kolorze drewna czereśniowego. W serii mamy czternaście elementów, w tym: bidet stojący, umywalkę z blatem ceramicznym, miskę ustępową, kompakt WC ze zbiornikiem wyposażonym w system podwójnego spłukiwania, podgłówek, cztery deski WC, dwie pokrywy do bidetu, umywalkę klasyczną, umywalkę blatową oraz postument. Sporo, choć do pełni szczęścia brak mi (jak zwykle w takich wypadkach) wanny.

Podsumowanie

bidet i WC America
bidet i WC America

 

Seria „America” z pewnością ma swój urok i niepowtarzalny styl, a dla miłośników łazienek rustykalnych będzie na pewno doskonałym wyborem ze względu na design korespondujący z taką stylistyką. Wszystkie elementy są dostępne w kolorze białym lub edelweiss, co pozwala na pewną dowolność, ale nie pozbawia tej ceramiki waloru czysto estetycznego. Oceniam omawianą serię na 4 (pomimo braku wanny!) i szczerze polecam ją wszystkim pasjonatom rustykalności w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.