Łazienka z innej epoki

Łazienka barokowa, antyczna lub stylizowana na XIX wiek? Na rynku wyposażenia łazienkowego pojawiają się nie tylko nowoczesne kolekcje. Do wciąż aktualnych trendów należą urządzenia sanitarne, meble i akcesoria łazienkowe w stylu dawnych epok, dzięki którym można stworzyć wysmakowane, piękne i jednocześnie funkcjonalne wnętrze.

Dobre połęczenia

Dzięki dostępnemu na rynku szerokiemu wachlarzowi stylizacji, wygląd naszej łazienki może dziś nawiązywać zarówno do bardziej, jak i mniej odległych epok. Aby w łazience stylizowanej na dawne czasy nie powstał chaos, meble, ceramikę i płytki najlepiej łączyć poprzez zestawienia z prostymi, współczesnymi elementami oraz odpowiednimi kolorami.

łazienka w dawnym stylu

Ponadczasowa klasyka
Miłośnicy eleganckiego stylu mogą odnaleźć się w łazience imitującej starożytne budowle. Efekt antycznej łazienki można osiągnąć dzięki połączeniu stylizowanych płytek ze żłobieniami, urządzeń ceramicznych w prostym, klasycznym stylu oraz odpowiednich dekoracji. W antycznej łazience powinny dominować biel, odcienie beżu oraz błękit. Do klasycznych zestawień rodem z dawnych lat należy także połączenie białych kwadratowych płytek z z czarnymi rombami. Na takiej posadzce doskonale będzie prezentować się wolno stojąca wanna na giętych nóżkach oraz biała ceramika.

łazienka w dawnym stylu

Barokowy przepych
Jeśli klasyka wydaje się zbyt stonowana, można wybrać bogaty i dekoracyjny styl inspirowany czasami baroku i rokoka. Barokowe wykończenia urządzeń sanitarnych można zobaczyć w ofertach wielu producentów. Wśród nich można znaleźć zarówno dekoracyjne wanny z nóżkami w kształcie lwich łap, jak i stylowe baterie o fantazyjnie giętym kształcie i złoceniach, które dobrze oddają ducha epoki Ludwika XIV i są mocnym akcentem dekoracyjnym. Stylizowane mogą być także miski sedesowe, bidety i umywalki, dekorowane gzymsami i cokołami. Ciekawie prezentuje się zestawienie nowoczesnej ceramiki o prostym, minimalistycznym kształcie z barokowymi elementami wykończenia mebli, bateriami i akcesoriami. Wraz z mocnymi kolorami ścian lub tapetą mogą stworzyć niezwykłe połączenie nowej i dawnej epoki.

zdjęcie główne: www.vangwiet.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.