Luksus i prestiż, czyli seria „Era” firmy „Keramag”

Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo znaleźć w dzisiejszych czasach ceramikę łazienkową zaprojektowaną z myślą o znalezieniu się w luksusowym wnętrzu, a jednocześnie nieprzesadzoną i nie noszącą znamion projektu przeznaczonego dla pozbawionych jakiegokolwiek gustu nowobogackich. Na całe szczęście są jeszcze firmy, którym zależy na dotarciu nie tylko do szerokiej rzeszy klientów mało zamożnych, ale także na zapewnieniu sobie stałej klienteli wśród osób mogących sobie pozwolić na pewne ekstrawagancje finansowe. Jedną z takich firm jest właśnie „Keramag”, a umiejętności projektantów tej firmy są naprawdę niezwykłe, co doskonale widać w designie serii „Era”.

Lekkość i wdzięk

umywalka Era
umywalka Era

Osobiście bardzo lubię serie kompletne, czyli takie, których nie trzeba uzupełniać elementami dobieranymi z innych serii lub czasami nawet z ofert innych producentów – tu „Era” wyróżnia się bardzo pozytywnie na tle konkurencji, bo mamy w tej serii praktycznie wszystko, czego moglibyśmy chcieć: sporą prostokątną wannę (1800 x 900 mm), bidety wiszące i stojące, lustra podświetlane w różnych rozmiarach, miski ustępowe wraz z deskami (zarówno w wersji stojącej na podłodze, jak i wiszącej), dosyć szeroki wybór umywalek o rozmaitych rozmiarach (jest nawet umywalka podwójna) i gigantyczną ilość mebli łazienkowych (między innymi szafki wysokie i podumywalkowe), których cechą charakterystyczną jest wykończenie przy użyciu okleiny z autentycznego drewna palisandrowego. Wzorniczo wszystkie wymienione elementy są zaprojektowane z dużą lekkością i smakiem, a w aranżacji doskonale się stylistycznie uzupełniają – bardzo eleganckie jest połączenie białych elementów ceramicznych z ciemnym kolorem palisandru.

Nowoczesne dodatki

toaleta i bidet Era
toaleta i bidet Era

Całości dopełniają bardzo współczesne, ale jednocześnie klasyczne w formie, chromowane akcesoria dodatkowe, dzięki czemu seria „Era” doskonale się spełnia w roli wyposażenia do łazienki luksusowej, a jednocześnie dosyć tradycyjnej stylistycznie. Jest to jedna z niewielu serii, którym mogę ze spokojnym sercem wystawić naprawdę wysoką ocenę, która jest wypadkową między innymi tego, że „Era” w bardzo ciekawy sposób łączy funkcjonalność i przyjazność dla użytkownika (dobrym przykładem na to są choćby szuflady czy szafki oraz sposób ich otwierania i zamykania) z wysmakowaną formą i elegancją projektu. Ten projekt zasługuje na 5 – i taką właśnie ocenę wystawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.