Luksusowa łazienka – jak ją urządzić?

Odrobina luksusu od czasu do czasu należy się każdemu z nas, a łazienka jest pomieszczeniem, które nawet w ciasnym mieszkaniu w bloku, można zamienić na mini salon SPA. Jak urządzić łazienkę w luksusowym stylu?

Luksusowa łazienka to przyjemność, która nie jest zarezerwowana jedynie dla bogaczy. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne oraz eleganckie sanitariaty i meble są są dostępne w różnych wariantach cenowych oraz wymiarach, umożliwiających dopasowanie nawet do małego pomieszczenia. Co powinno znaleźć się w łazience luksusowej łazience?

Ceramika w strefie mokrej
Tradycyjnie luksusowe łazienki i salony kąpielowe podzielone są na strefy suche i mokre. W miejscu przeznaczonym do kąpieli najbardziej odpowiednia będzie wanna wolnostojąca, która na dobre weszła w skład wyposażenia komfortowych i estetycznie zaaranżowanych łazienek. Jeśli z powodu wymiarów łazienki instalacja wanny wolnostojącej nie jest możliwa, do łazienki w luksusowym stylu będzie pasować kabina typu walk-in – prosty szklany prysznic bez brodzika lub brodzikiem zrównanym z podłogą. Pod prysznicem można zamontować panel umożliwiający różne funkcje masażu oraz słuchanie muzyki. Najbardziej odpowiednią umywalką w strefie mokrej luksusowej łazienki będzie umywalka nablatowa, która jest nie tylko modna i bardzo elegancka, ale także wyjątkowo komfortowa w użyciu.

Jak urządzić strefę suchą?
W strefie suchej koniecznie powinny znaleźć się meble do wypoczynku i przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych: mała sofa, miękki fotel lub wyściełane krzesło. Wystrój można uzupełnić dywanikiem i stojąca lampą lub kinkietem.

Co jeszcze w luksusowej łazience?
Luksusowy wygląd będą współtworzyć marmurowe kafla, kinkiety, dekoracyjny żyrandol, kinkiety. Warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu lustra, np. punktami świetlnymi oraz doborze kolorów. Czerń, biel, złote przywodzą na myśl ekskluzywne wnętrza nowoczesnych apartamentów. Dobrym dopełnieniem mogą być także niektóre dodatki w stylu retro: gięte nóżki wanny, stylizowana armatura, meble vintage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.