MaxiClean, KeraTect, CeramicPlus – powłoki dla łatwiejszego czyszczenia

Choć nie wszystkie nowe trendy w ceramice łazienkowej spotykają się z jednakowym uznaniem, powłoki na sanitariatach trzeba uznać za jeden z najlepszych wynalazków ostatnich lat w tej branży. Oto krótka charakterystyka kilku spośród nich, znajdujących się w ofercie czołowych producentów ceramiki sanitarnej.

fot. keramag.com

Dzięki wprowadzeniu na rynek nowoczesnych powłok na sanitariatach, błyszczące powierzchnie wanien, umywalek, misek wc, bez dużego wysiłku wkładanego w czyszczenie, mogą stać się faktem. Powłoki na ceramice sanitarnej sprawiają, że czyszczenie jest bardzo proste i szybkie, a do tego ekologiczne i oszczędne – pozwala zaoszczędzić wodę i środki czyszczące.

Zasada działania powłok jest podobna: bardzo gładka powierzchnia powoduje szybsze spływanie i nie osadzanie się kropli wody, resztek mydła, kosmetyków. Pozostałe osady wystarczy spłukać wodą i przetrzeć miękką szmatką. W ofercie producentów dostępnych jest wiele powłok, różniących się między sobą nazwą i w pewnym stopniu zastosowaną technologią.

Powłoka MaxiClean została stworzona przez markę Roca, stosuje się w kolekcjach: America, Barcelona, Dama Senso, Element, Frontalis, Meridian, Hall, Happening, Khroma, Veranda, a także w produktach spoza konkretnych kolekcji. Działanie powłoki polega na tworzeniu się na jej powierzchni łączących się strużek cieszy, które natychmiast spływają do odpływu. Powłoka jest objęta 24-miesięczną gwarancją.

Podobnie działa powłoka CeramicPlus zastosowana przez Villeroy&Boch. Brud i osady nie przywierają do powierzchni ceramiki, a do ich usunięcia wystarczy jeden ruch miękką szmatką.

fot. villeroy-boch.pl

KeraTect to jedna z pierwszych powłok tego typu, jednak do dziś ciszy się ona dużym uznaniem wśród znawców rynku łazienek. Dzięki zastosowanej technologii nie tylko zapobiega osadzaniu się brudu, ale także zapewnia piękny, błyszczący wygląd ceramiki. Higieniczna czystość produktów z powłoką KeraTect to efekt niemal całkowitego ograniczenia powstawania skupisk bakterii.

Zdjęcie główne: www.villeroy-boch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.