Minimalistyczna seria do niedużej łazienki – „Visit” firmy „Keramag”

Kłopotliwość aranżacji przestrzeni w niewielkiej łazience zwykle nie wynika z samej wielkości danego pomieszczenia, ale raczej z tego, że dość trudno jest pogodzić funkcjonalność z komfortem użytkowania. Głównym więc założeniem w tego rodzaju sytuacjach jest konieczność wypracowania jakiegoś sensownego kompromisu, co nie zawsze wydaje się być możliwe – oczywiście z reguły dotyczy to prób urządzania małej łazienki przy wykorzystaniu ceramiki przeznaczonej do aranżowania standardowych łazienek. Istnieją na szczęście serie opracowane specjalnie z myślą o tych mniejszych przestrzeniach i dziś akurat „na warsztat” weźmiemy jedną z nich: serię „Visit” firmy „Keramag”.

Prosty i funkcjonalny design

umywalka Visit
umywalka Visit

Cała seria „Visit” to zaledwie dwanaście elementów: cztery umywalki (wszystkie o tej samej wielkości, czyli 36,5 cm), z których dwie są zintegrowane z półpostumentem, a dwie nie, jedna miska ustępowa (wisząca, ze spłukaniem 6 litrów), dwie deski sedesowe (w tym jedna wolnoopadająca), pisuar, pokrywa do pisuaru, półka granitowa (dość spora, bo mierząca 65 cm), półka ceramiczna (niewielka – 32 cm) oraz wieszak na ręcznik (lub gazetę). Próżno tu szukać wanny czy kabiny prysznicowej, jednakże wyjątkowo w tej serii nie uważam tego za aż tak wielki mankament: ponieważ jest ona przeznaczona do używania w naprawdę niedużych łazienkach, to możliwość doboru dowolnej kabiny czy wanny (nawet od innego producenta) lub zaaranżowania łazienki jako mokrego pokoju uważam za pewien ukłon w kierunku klienta i jego wygody.

Podsumowanie

pisuar i toaleta Visit
pisuar i toaleta Visit

Nie mogę nie wspomnieć także i o cenach poszczególnych elementów omawianej serii, ponieważ wpisują się one w pewną prawidłowość: z jakiejś przyczyny ceny ceramiki do małych łazienek są zwykle wyższe od cen serii przeznaczonych do montażu w łazienkach standardowych lub dużych. Z serią „Visit” nie jest inaczej, choć najdroższy element na szczęście jest opcjonalny: to granitowa półka, która cenowo odpowiada kilku elementom z tego samego zestawu. Ogólnie rzecz biorąc jest to seria ciekawa (nie tylko pod względem stylistyki), ale dosyć wysoka cena nieco ogranicza jej dostępność dla wszystkich, którzy mogliby skorzystać na jej zakupie, a dodatkowo dochodzi kwestia niemożliwości wyboru wielkości spłukania (zawsze jest to 6 litrów) – dlatego ostateczna ocena to 4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.