Najważniejsze zalety ceramiki podwieszanej

Ceramika podwieszana to wysoce estetyczne i praktyczne rozwiązanie. Świetnie sprawdza się w niemal każdej łazience, zawsze wygląda efektownie i elegancko, zwiększa ilość wolnego miejsca i ułatwia utrzymanie czystości. Co warto wiedzieć o ceramice podwieszanej?

Tam gdzie liczy się każdy centymetr

fot. roca.pl

Nie bez powodu ceramika montowana na stelażach podtynkowych zagościła w polskich łazienkach na dobre. Wiele z tych pomieszczeń to łazienki niewielkie, typowe dla budownictwa wielokondygnacyjnego, zarówno nowego, jak i starego typu. Ceramika podwieszana w małej łazience pozwala zaoszczędzić cenne centymetry, a do tego optycznie powiększa pomieszczenie. Wiszące umywalki, miski wc i bidety sprawiają wrażenie lekkości i ograniczają do minimum elementy instalacji.

Elegancko i minimalistycznie
Estetyka to druga ważna zaleta ceramiki podwieszanej. Ukrycie elementów konstrukcyjnych dodaje wnętrzu elegancji, co ma szczególne znaczenie, gdy wybieramy wyszukaną, stylową ceramikę, która dodatkowo ma stanowić dekorację wnętrza. Takie rozwiązanie sprawdza się również łazienkach urządzanych zgodnie z duchem minimalizmu, gdzie brak zbędnych elementów jest główną zasadą aranżacji. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na fakt, że często biała ceramika różnych producentów różni się odcieniami. Jeśli umywalka, miska wc i bidet mają znajdować się obok siebie, najlepiej będzie wybrać produkty z tej samej kolekcji lub tego samego producenta.

fot. kolo.com.pl

Higiena ceramiki i przestrzeni wokoł
Kolejny atut tego rodzaju ceramiki to higiena. Wiszącą miskę wc o wiele łatwiej utrzymać w czystości, podobnie jak mocowaną na stelażu umywalkę czy bidet. Podłogę pod ceramiką podwieszaną można wytrzeć bez większego problemu, w przeciwieństwie do trudno dostępnych zakamarków wokół ceramiki z widocznymi elementami konstrukcyjnymi. Zapobiega to gromadzeniu się brudu i bakterii, które jak wiadomo szybko rozprzestrzeniają się na pozostałe powierzchnie w łazience, a także na ręczniki i przybory higieniczne. Dla jeszcze większej higieny i czystości warto wybrać ceramikę bezrantową, o opływowych kształtach – wtedy dostęp do wszystkich miejsc miski wc, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz jest optymalny.

Zdjęcie główne: www.roca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.