Niekonwencjonalny klasyk, czyli seria „Bowl” firmy „Globo”

Jednym z bardzo charakterystycznych wyróżników współczesnego rynku ceramiki łazienkowej jest to, że z jednej strony cechuje się on dosyć sporym konserwatyzmem, a z drugiej naprawdę wielką róźnorodnością dostępnych w sprzedaży wzorów i pomysłów w różnym stopniu odbiegających od tak zwanej normy – jest to oczywiście wypadkowa gustów i potrzeb konsumentów, do których starają się dopasować producenci. Efekty tych starań są rozmaite: czasem są to designy wyjątkowe, innym razem coś, czego naprawdę nie da się ze spokojnym sumieniem polecić. Seria, którą postaram się przybliżyć czytelnikom dzisiaj, należy według mnie zdecydowanie do tej pierwszej kategorii – spójrzmy więc z bliska na ceramikę „Bowl” z oferty firmy „Globo”.

Tradycyjne kształty nowoczesnej ceramiki

umywalki asymetryczne Bowl
umywalki asymetryczne Bowl

Jeśli chodzi o sam pomysł na serię, to „Bowl” oparto na popularnym i typowym kształcie owalu – niezaprzeczalnym plusem takiego rozwiązania jest to, że najprawdopodobniej będzie się podobać większości potencjalnych klientów, minusem natomiast fakt, że nie każdy chce aranżować łazienkę w konwencji tradycyjnej. Ilość dostępnych elementów omawianej serii jest niemała i na szczególną uwagę pod tym względem zasługują umywalki: mamy ich tutaj aż dwadzieścia dwie, z czego trzynaście przewidziano do montażu na ścianie (rozmiary od 60 x 37 cm do 140 x 51 cm, w tym także umywalki asymetryczne), a dziewięć na szafce lub blacie (rozmiary od 42 x 42 cm do 85 x 46 cm). Do kompletu mamy jeszcze dwie miski toaletowe wiszące, dwa bidety wiszące, trzy miski toaletowe stojące, jeden kompakt WC (wyposażony w system podwójnego spłukiwania – 4,5 litra/3 litry), trzy bidety stojące (wszystkie z jednym otworem na baterię) oraz dwie wanny (dostępne w rozmiarach 185 x 85 cm oraz 216 x 55 cm – mniejsza z nich jest przewidziana jako wanna wolnostojąca, większa do montażu przy ścianie wraz ze specjalną półką).

Podsumowanie

toaleta i bidet Bowl
toaleta i bidet Bowl

Seria „Bowl” na pewno daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych i to nie tylko w łazienkach większych – również w przestrzeniach ograniczonych sprawdzi się całkiem nieźle pod warunkiem, że zamiast wanny zainstalujemy kabinę prysznicową lub niedużą wannę narożną. Po uwzględnieniu dodatkowego plusa za obecność wanny w zestawie oraz minusa za cenę (tanio nie jest, niestety) ostateczna ocena to 4,5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.