Nowoczesna forma połączona z funkcjonalnością, czyli seria „Moments” firmy „Ideal Standard”

Każdy liczący się na rynku producent ceramiki łazienkowej stara się przekonać do siebie potencjalnych klientów nie tylko przy pomocy rozsądnie skalkulowanych, przystępnych cen, ale także poprzez tworzenie wrażenia, że dana seria ceramiki jest czymś więcej niż tylko zestawem funkcjonalnych (i czasem dość ekstrawagancko zaprojektowanych) elementów składających się na wyposażenie łazienki. Tego rodzaju zabiegi są w zasadzie tak stare jak sama idea handlu, co wcale nie oznacza, że czasami w pewnym stopniu reklamowe slogany nie mogą się pokrywać z rzeczywistością. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku serii „Moments” z oferty firmy „Ideal Standard”.

Łagodnie zaokrąglone krawędzie jako motyw przewodni

umywalka Moments
umywalka Moments

Seria „Moments” została zaprojektowana jako rozwiązanie kompleksowe – mówiąc inaczej – w jej obrębie znajdziemy wszystko, co jest niezbędne, by w pełni wyposażyć naszą łazienkę. Jest to podejście dość nietypowe w dzisiejszych czasach, za co firma „Ideal Standard” otrzymuje ode mnie sporego plusa. Jeśli chodzi o konkrety, to w serii „Moments” znajdziemy następujące elementy: pięć standardowych umywalek ściennych (rozmiary kolejno: 90 x 51,5 cm, 75 x 51,5 cm, 65 x 51,5 cm, 55 x 43 cm i 50 x 37,5 cm, wszystkie te umywalki mają jeden otwór na baterię i nie posiadają tradycyjnego otworu przelewowego – zamiast tego w zestawie znajduje się zestaw przelewowy producenta), umywalka wpuszczana w blat (rozmiar 55 x 40 cm, z jednym otworem na baterię), umywalka półblatowa (rozmiar 58 x 46 cm, z jednym otworem na baterię), dwa półpostumenty, cztery szafki wiszące pod umywalki, dwie szafki boczne (wysoka i niska), kompakt WC (standardowa lub wolnoopadająca deska z Duroplastu w komplecie), miska WC stojąca, miska WC wisząca (obie z deską standardową lub wolnoopadającą), bidet wiszący, bidet stojący (oba z jednym otworem na baterię) i wannę o rozmiarach 180 x 90 cm (bez otworu na baterię, z odpływem na środku, jako opcjonalne są dostępne panele i armatura zaprojektowana specjalnie do serii „Moments”). Wszystkie wymienione elementy mają prosty design, którego głównym wyróżnikiem są zaokrąglone krawędzie – dzięki temu seria prezentuje się bardzo elegancko.

Podsumowanie

bidet i WC Moments
bidet i WC Moments

Generalnie rzecz biorąc, serii „Moments” niewiele mam do zarzucenia – jest to jedna z niewielu obecnie dostępnych na rynku kompletnych serii ceramiki, a wzorniczo i funkcjonalnie jest w zasadzie całkiem sensownie zaprojektowana. Wadą natomiast na pewno jest cena poszczególnych komponentów (to naprawdę droga ceramika), tak więc ogólna ocena wynosi 4,5 – ci, dla których pieniądze nie stanowią kłopotu, mogą śmiało podnieść ją do 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.