Octagon – ceramiczny majstersztyk

Villeroy&Boch, marka z prawie 270-letnim doświadczeniem w produkcji ceramiki łazienkowej, wprowadził na rynek swój rewolucyjny wynalazek – TitanCeram. Jakimi cechami odznacza się „materiał przyszłości”?

Rewolucja w świecie ceramiki użytkowej?

Najnowsze osiągnięcie Villeroy&Boch jest reklamowane jako przełom w badaniach nad ceramiką, czy jest tak rzeczywiście? Niemiecki producent, cieszący się uznaniem wśród ekspertów i klientów już od prawie trzech stuleci, jest chyba jednym z najbardziej zasługujących na miano pioniera w dziedzinie produkcji ceramiki. Nic dziwnego, że materiał TitanCeram od samego początku zaczął budzić ogromne zainteresowanie. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Plastyczny i wytrzymały

fot. villeroy-boch.pl
fot. villeroy-boch.pl

TitanCeram powstał z połączenia naturalnych surowców: skalenia, kwarcu, gliny i dwutlenku tytanu. Jego główne cechy to niespotykana do tej pory wytrzymałość oraz możliwość tworzenie niezwykłych, misternych form. To właśnie plastyczność, pozwalająca uzyskać dowolne kształty i precyzyjne wykończenie robi największe wrażenie przy oglądaniu produktów z TitanCeram. Widok umywalki z ultracienkimi ścinakami i ostro zarysowanymi, precyzyjnie wykończonymi krawędziami musi budzić uznanie, zwłaszcza jeśli jest to tak kunsztowne dzieło jak umywalka Octagon – gwiazda wśród ekskluzywnych produktów ceramicznych, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród.

Gwiazda wśród umywalek

fot. mynewsdesk.com
fot. mynewsdesk.com

Octagon, ośmiokątna umywalka wolnostojąca z postumentem została zaprojektowana przed Kaia Steffana. Już na pierwszy rzut oka jej finezyjne kształty dają poznać, że jest produkt luksusowy i designerski. Fazowane wnętrze przypomina szlifowany diament, a okrągły kształt postumentu z jednego z czterech szlachetnych materiałów (naturalnego forniru drewnianego, łupka, skóry, materiału skóropodobnego) i błyszczącym pierścieniem wskazuje na przynależność do klasy premium. Octagon doskonale prezentuje się w przestronnych, eleganckich salonach kąpielowych, np. w stylu glamour, gdzie musi występować jako samodzielny obiekt designerski. Ten niecodzienny produkt nie mógłby powstać, gdyby nie TitanCeram i jego opisane wyżej właściwości. Choć Octagon zdecydowanie nie jest produktem, który sprawdzi się w każdej łazience, w ofercie Villeroy&Boch możemy także znaleźć produkty z TitanCeram o uniwersalnych kształtach np. umywalki Artis.

Zdjęcie główne: www.villeroy-boch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.