Odlewy mineralne – lepsze od akrylowych?

Odlewy mineralne stosowane do produkcji wanien, brodzików czy umywalek mają mnóstwo zalet, dzięki którym klienci coraz chętniej zastępuję nimi produkty z akrylu. Brodziki marki Sanplast to udany przykład na połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dobrego designu i siły naturalnych komponentów.

fot. sanplast.pl

Od pewnego czasu na rynku, obok sanitariatów z akrylu, dostępne są produkty do wyposażenia łazienki wykonane z odlewów mineralnych. Wiele osób zastanawia się czym odlewy mineralne różnią od akrylowych i czy są dla nich lepszą alternatywą? Umywalki, brodziki i wanny z akrylu mają wiele zalet, wśród których najważniejsze to: cena, lekkość, duży wybór kształtów, rozmiarów, łatwa dostępność. Niewątpliwie ich ważnym atutem jest także gładka, ciepła powierzchnia, która dla wielu ma istotne znaczenie, np. przy wyborze wanny, która ma służyć do długich, relaksujących kąpieli.

Konglomeraty mineralne to połączenie specjalnie dobranych, naturalnych kamieni, np. marmuru, czy granitu oraz żywicy i innych komponentów. Skład odlewów mineralnych to sekret każdego z producentów, jedno jest jednak pewne: produkty wykonane z tego materiału są niezwykle trwałe, odporne na ścieranie, substancje chemiczne i różnego rodzaju uszkodzenia. Producenci dbają ponadto, aby wyroby z odlewów mineralnych były gładkie, nieporowate i przyjemne w dotyku. Ich cena może być wyższa niż produktów akrylowych, choć wiele zależy od producenta, modelu, dodatkowych ulepszeń itd.

fot. sanplast.pl

Przykładem solidnych i stosunkowo niedrogich rozwiązań tego typu mogą być brodziki marki Sanplast. Free Mineral łączy klasyczny design i uniwersalność formy, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Z kolei Space Mineral to odpowiedź na najnowsze trendy oraz zapotrzebowanie osób poszukujących rozwiązań do łazienki dostępnej. Brodzik odznacza się płaską i prostą formą, która przypadnie do gustu miłośnikom minimalizmu. Oba modele wykonano z wysokiej jakości odlewów mineralnych o doskonałych właściwościach użytkowych. Są bardzo gładkie, miłe w dotyku, a do tego maksymalnie odporne na ścieranie i bardzo łatwe w czyszczeniu.

Zdjęcie główne: www.sanplast.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.