Oświetlenie łazienki – jak je wybrać?

Aranżacja łazienki wymaga wzięcia pod uwagę wielu różnych aspektów pomieszczenia, m.in. oświetlenia. Odpowiednio dobrane lampki, zarówno te, które umieścić można dookoła lustra czy ściennej szafki, jak i te, które oświetlają całe pomieszczenie, mają znaczny wpływ na to, jak ostatecznie wyglądać będzie nasze pomieszczenie, jak i na to, czy będzie nam ono odpowiednio służyć.


Oświetlenie współczesnej łazienki – na co zwrócić uwagę
Aby urządzić łazienkę w sposób funkcjonalny i satysfakcjonujący z punktu widzenia estetycznego warto pomyśleć o tym, w jaki sposób wykonujemy nasze codzienne czynności higieniczne (czy potrzeba nam sporo czasu, czy też wykonujemy wszystko raczej w szybkim tempie), jaki jest nasz tryb życia, ile osób korzysta z pomieszczenia, czy chcemy oszczędzać na energii elektrycznej, czy też nie. Takie kryteria z pewnością ułatwią nam wybór właściwego typu oświetlenia; jeśli chcemy, aby było ono funkcjonalne dla wielu osób, tj. jeśli zależy nam, aby urządzić łazienkę dla rodziny, warto pomyśleć o tym, aby umieścić w niej więcej świateł – im pomieszczenie będzie jaśniejsze, tym łatwiej będzie zachować bezpieczeństwo w pomieszczeniu, uniknąć uderzeń czy poślizgnięcia się. Jeśli natomiast prowadzimy prosty i szybki styl życia współczesnego singla, być może wystarczające byłoby wygodne oświetlenie punktowe, np. około szafki czy lustra, a także proste, lecz dość jasne oświetlenie całości pokoju z pojedynczego źródła światła z sufitu. Wybór zestawu oświetlenia do łazienki powinien zależeć także od tego, czy w naszym pomieszczeniu znajduje się okno i inne źródło światła (światła naturalnego), czy też nie. Obecność okna to czynnik wpływający na to, jak wiele źródeł sztucznego światła należałoby umieścić w łazience. W efekcie, wybór zestawu oświetlenia do łazienki ma wpływ nie tylko na efekt estetyczny pomieszczenia, ale także na funkcjonalność przestrzeni – im pokój jest jaśniejszy, tym łatwiej się poruszać, wykonywać wszystkie codzienne czynności higieniczne i zachować pomieszczenie w porządku.


Wpływ oświetlenia na atmosferę w łazience
Odpowiedni wybór zestawu lampek do łazienki ma wpływ na to, czy nasze pomieszczenie będzie miało lekki i przyjemny charakter i czy pokój stanie się ostatecznie wygodny i funkcjonalny oraz dobrze dopasowany do naszego trybu życia. Firma Sanitec posiada w swojej ofercie liczne propozycje oświetlenia, które sprawdzą się we współczesnej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.