Owale w łazience – seria „Joly” firmy „Koło”

Pomysłów na łazienkę może być mnóstwo, jednak tak naprawdę najczęściej przywykliśmy ją urządzać dosyć tradycyjnie – jest to najprawdopodobniej efekt tego, że z jakiegoś powodu najważniejszą cechą łazienki jest dla znakomitej większości z nas jej funkcjonalność, a nie na przykład unikalny wygląd. Takie podejście jest rzecz jasna całkowicie zrozumiałe, jednak jeżeli tylko dysponujemy pewną ilością nadprogramowej gotówki i akurat jesteśmy na etapie wyboru ceramiki do naszej łazienki, to warto zainteresować się także i nieco bardziej niestandardowymi możliwościami – jedną z propozycji, które są zarówno w pewien sposób ekstrawaganckie, ale i przy okazji bardzo funkcjonalne, jest seria „Joly” znajdująca się w ofercie firmy „Koło”.

Kształt niemal doskonały

umywalka Joly
umywalka Joly

Cała seria składa się z zaledwie czternastu elementów, z których cztery to umywalki, dwie to szafki podumywalkowe, mamy tu również miskę ustępową z dwoma rodzajami deski (tradycyjną i wolno opadającą, obie z zawiasami ze stali szlachetnej), jak i element, który pojawia się w zestawach ceramiki łazienkowej dosyć rzadko, a mianowicie pisuar z pokrywą (ta ostatnia jest również wyposażona w zawiasy ze stali szlachetnej). Elementem dodatkowym i również nieczęsto spotykanym są szklane półki podumywalkowe, a całości dopełnia półpostument. W zasadzie jest to całość, co może wydawać się nieszczególnie dużym wyborem, ale na korzyść tej serii przemawia w moim odczuciu jej bardzo ciekawy design – wszystko jest oparte na owalach, dzięki czemu łazienka nabiera swoistej lekkości i dość znacznie różni się od znakomitej większości rozwiązań tradycyjnych. Nie bez wpływu na to pozostaje oczywiście pisuar, który zwykle kojarzymy raczej z toaletami publicznymi niż z domową łazienką. Tu jednak w niczym nie psuje on efektu i dobrze zgrywa się z resztą ceramiki.

Podsumowanie

pisuar Joly
pisuar Joly

Ze względu na cenę poszczególnych elementów jest to zdecydowanie zestaw przeznaczony dla osób zamożnych, ale za dość wysoką cenę otrzymujemy bardzo ciekawy, niecodzienny design oraz pewność, że nasza łazienka będzie się dzięki temu wyróżniać na tle innych. Trzeba też powiedzieć, że po uzupełnieniu „Joly” wanną czy kabiną prysznicową jest to już w zasadzie kompletny, całkowicie funkcjonalny zestaw ceramiki do niedużej łazienki, a jeśli zależy nam na przestrzeni, to zawsze można zainstalować serię „Joly” w mokrym pokoju. Wziąwszy pod uwagę minus za cenę (tanio mimo wszystko nie jest) oraz duży plus za arcyciekawe wzornictwo ostateczna ocena to solidne, zasłużone 4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.