Powłoki do zadań specjalnych w urządzeniach ceramicznych

Nowoczesne technologie w łazienkach to nie tylko pomysłowe mechanizmy ułatwiające korzystanie z wyposażenia, ale także powłoki pokrywające powierzchnię umywalek, wanien, brodzików i toalet. Głównym zadaniem powłok jest ochrona urządzeń przed gromadzenieem brudu i bakterii oraz łatwiejsze sprzątanie.

Na kłopoty z brudem

powłoka ochronna
fot. glamki.pl

Osady z mydła i drobne rysy, w których gromadzą się zanieczyszczenia są typowe dla większości urządzeń zaliczanych do ceramiki sanitarnej. Powierzchnia umywalek, wanien, brodzików i misek wc jest zbudowana z mikroskopijnych porów, w których gromadzi się brud. W miarę ich użytkowania zanieczyszczeń, które trudno usunąć jest coraz więcej, co w prosty sposób przekłada się nie tylko na estetykę łazienki, ale także naszą higienę. Bez silnych środków chemicznych przywrócenie do idealnego stanu codziennie używanego brodzika jest niemal niemożliwe, nie wspominając o wysiłku i czasie, jakie trzeba poświęcić na szorowanie. Z pomocą przychodzą producenci ceramiki łazienkowej, którzy coraz częściej oferują produkty pokryte specjalnymi powłokami, zapobiegającymi gromadzeniu się brudu.

Technologia w służbie czystości

powłoka ochronna
fot. elzet.sklep.pl

Choć w przypadku różnych powłok ochronnych na urządzeniach ceramicznych główna idea pozostaje taka sama, każdy producent stosuje nieco inne rozwiązanie technologiczne. Cermic Guard to powłoka opracowana przez specjalistów marki Excellent. Testy przeprowadzone na Uniwersytecie UNAM dowiodły, że zabrudzenia na sprzętach pokrytych Ceramic Guard można usunąć za pierwszym razem, podczas gdy urządzenia bez powłoki wymagały aż czterech podejść. Powłoka ze szkliwa CeramicPlus to rozwiązanie marki Villeroy&Boch. Woda na tej super gładkiej powłoce skupia się w krople i spływa wprost do odpływu, nie pozostawiając przyschniętych plam. Do czyszczenia produktów pokrytych CeramicPlus nie trzeba stosować silnych środków czystości, wystarczy łagodny środek i miękka ściereczka. Ceramikę z podobnymi powłokami antybakteryjnymi, ochronnymi i ułatwiającymi czyszczenie oferują Roca (Maxi Clean), Cersanit (Clean Pro) i inni producenci. Warto pamiętać, że powłoki chronią nie tylko przed brudem i drobnoustrojami, ale także przed zarysowaniami i mikrouszkodzeniami.

Zdjęcie główne: www.pro.villeroy-boch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.