Praktyczna ceramika firmy „Ravak”

Podczas poszukiwań odpowiedniej ceramiki do naszych łazienek zapewne niejednokrotnie natkniemy się na różnego rodzaju informacje, które mają nas zachęcić do wyboru określonego produktu – rzecz jasna w dobie wolnego rynku nie jest to nic szczególnie zaskakującego, ale nie zawsze treść reklamowych sloganów odpowiada rzeczywistości. Ponieważ jestem osobnikiem raczej dociekliwym i upartym, postanowiłem w tym artykule „wziąć na warsztat” to, co o koncepcie (pozostali wytwórcy używają słowa „seria”, które jest powszechnie zrozumiałe) „Praktik” ma do powiedzenia producent, czyli firma „Ravak”.

Wszechstronność i ergonomia podczas kąpieli

wanna Praktik
wanna Praktik

Koncept „Praktik” jest reklamowany jako świetny wybór praktycznie dla każdego niezależnie od wielkości posiadanej przez nas łazienki, jednak już na samym początku natykamy się na pewien kłopot. Jak wszyscy doskonale wiemy w każdej łazience najbardziej newralgiczną kwestią jest sprawa zagospodarowania przestrzeni. Największa ilość miejsca jest „pożerana” przez wannę (lub kabinę prysznicową) i w tej właśnie kwestii koncept „Praktik” nieco zawodzi.

Wprawdzie mamy dostępne w sumie cztery wanny, ale rozmiarami różnią się one tylko nieznacznie (1750×850 mm, 1850×900 mm, 1500×850 mm i 1600×850 mm), co w mojej opinii nie pozwala na skuteczne dobranie wanny do mniejszej łazienki. Na korzyść omawianych wanien przemawia  ich rzeczywiście dobry i ergonomiczny design, jednak to trochę zbyt mało, by w pełni skompensować bardzo ograniczony wybór rozmiarów.

Koncept jako całość

umywalka Praktik
umywalka Praktik

Pomimo tego, że wanny z konceptu „Praktik” nieco rozczarowują, pozostałe elementy zestawu prezentują się już lepiej. Mamy tu bowiem do wyboru i kilka umywalek (konkretnie trzy rodzaje) i dość szeroką gamę niezbędnych mebli łazienkowych, które można uzupełnić meblami z konceptu „Uni” i wygodny parawan nawannowy – krótko mówiąc: rzetelny standard.

Wprawdzie wahałbym się przed użyciem tego konkretnego konceptu do aranżacji małej łazienki, ale dla właścicieli średnich i dużych może to być ciekawa alternatywa. Dlatego właśnie ogólna ocena konceptu „Praktik” to solidne 4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.