Ravak Formy 01 i 02 – różne oblicza minimalizmu

Czeski producent Ravak stworzył dwa koncepty łazienkowe, które w udany sposób łączą minimalizm z dynamizmem, formy subtelne z wyrazistymi, a do tego tchnące ładem i wolną przestrzenią. Oba zestawy dają mozliwość tworzenia różnych kombinacji w zależności od naszych indywidualnych preferencji.

Asymetria i puryzm

ravak
fot. ravak.pl

Ravak to marka, która lubi zaskakiwać ciekawym wzornictwem blisko związanym z aktualnymi trendami. Nie inaczej stało się w przypadku konceptu łazienkowego Formy, zaprojektowanego przez Kryštofa Nosála. Elementy zestawów Formy 01 i 02 prezentują klasyczny minimalizm, który przykuwa uwagę ciekawymi liniami. Koncept Formy 01 można scharakteryzować dwoma słowami: puryzm i asymetria. Wanna z jedną szerszą krawędzią to rozwiązanie estetyczne, a zarazem praktyczne. Z łatwością można na niej ustawić kosmetyki, przybory do kąpieli, a także zamontować baterię nawannową. Dużym plusem obu zestwów jest swoboda w aranżacji. Wanny można obudować dowolnie wybranym materiałem, a przestronne umywalki nablatowe można uzupełnić jednym z blatów podumywalkowych, oferowanych w dwóch kształtach i trzech wykonaniach: biały, dąb fornir i orzech fornir.

Klasyka i dynamizm

ravak
fot. ravak.pl

Zestaw Formy 02 to próba nadania klasycznym prostokątnym formom cech dynamizmu i żywiołowości. Wanna z asymetryczną krawędzią posiada dodatkowo zaokrągloną wewnętrzną linię, która stwarza wrażenie ruchu, a do tego zwiększa wygodę w czasie kąpieli. Zaokrąglone krawędzie znajdziemy także w przestronnej umywalce, która podnosi walory estetyczne wnętrza. Podobnie jak w przypadku zestawu Formy 01, także tu isnieje możliwość dopasowania blatu do umywalki, a także doboru dodatków, takich jak baterie nawannowe lub wysokie baterie umywalkowe.

Choć Formy 01 i 02 to kolejna minimalistyczna seria wyposażania łazienkowego, nie sposób zarzucić jej powtarzalności i braku inspirujących rozwiązań. To odpowiednia propozycja dla tych, którzy zamiast statycznych, geometrycznych kolekcji, szukają produktów o nowoczesnym wyglądzie, a przy tym budzących żywe emocje.

Zdjęcie główne: www.ravak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.