SaphirKeramik – subtelna ceramika Laufen

W branży ceramicznej ciągle pojawia się coś nowego – nowe wzory, nowe kształty, oryginalne rozwiązania, które zaskakują nas wyjątkowością i nowoczesnością. Szwajcarska firma Laufen, która jest częścią koncernu Roca, często proponuje niebanalne wyposażenie do łazienek i wprowadza nowe trendy na światowym rynku ceramicznym. Laufen wyróżnia się znakomitym designem, najwyższą jakością oraz idealną funkcjonalnością swoich produktów. Od ponad stu lat słynie z elegancji, niepowtarzalnego stylu i jest obecnie jednym z liderów w branży łazienkowej. Działa w 135 krajach na całym świecie i współpracuje z najwybitniejszymi projektantami, jak chociażby Stefano Giovanonni, Wiel Arets, Helmut Telefont, Peter Wirz czy Hartmut Esslinger.

Rewolucyjny SaphirKeramik

SaphirKeramik - ceramika Laufen
SaphirKeramik – ceramika Laufen

Jedną z nowości przedsiębiorstwa Laufen jest przełomowy w branży ceramicznej materiał SaphirKeramik. Powstał on dzięki wieloletnim pracom badawczym prowadzonym przez dr W. Fishera. Okazuje się, że dzięki specjalnej technologii można obecnie uzyskać wyjątkowo cienkie ścianki produktów ceramiki sanitarnej. Jednocześnie poprzez zastosowanie domieszki korundu (AI2O3) otrzymujemy niezwykłą twardość, odporność i trwałość materiału. Nie zmniejsza to jednak jego elastyczności, dzięki której mogą powstawać najbardziej niezwykle kształty i wzory umywalek oraz innych wyrobów będących wyposażeniem łazienek. Stwarza to ogromne możliwości dla projektantów, czego przykład mamy w nowych kolekcjach marki Laufen.

SaphirKeramik - ceramika Laufen
SaphirKeramik – ceramika Laufen

Wykorzystanie technologii SaphirKeramik
Pierwszy raz technologię SaphirKeramik wykorzystano w dwóch kolekcjach umywalek, które zachwycają subtelnym wyglądem, lekkością i wyrazistością. Pierwszą z nich jest Kartell by Laufen, która stawia na geometryczne kształty o delikatnych wykończeniach. Wpisuje się ona w nurt designu elegancji i prostoty. Druga kolekcja o nazwie Living Square charakteryzuje się delikatnością i zachowaniem gładkich powierzchni oraz wyrazistych konturów. Z pewnością wkrótce powstaną nowe kolekcje poszerzone o inne wyroby ceramiczne, jak wanny, brodziki czy bidety, z zastosowaniem nowoczesnego materiału SaphirKeramik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.