Seria „2nd Floor” firmy „Duravit” – ceramika do otwartej łazienki

Znakomita większość łazienek w naszych mieszkaniach to urządzone w tradycyjnym duchu zamknięte pomieszczenia, które przywykliśmy traktować jako całkowicie odrębną część domu. Ten sposób myślenia o łazience jako takiej jest w nas bardzo silnie zakorzeniony i trudno z nim walczyć, jednakże od pewnego czasu coraz częściej dochodzą do głosu koncepcje bardziej nowoczesne, według których łazienka jest (zgodnie z prawdą) integralną częścią każdej przestrzeni mieszkalnej, a skoro tak, to nie powinna być od niej w jakiś radykalny sposób oddzielana. Dokładnie tego rodzaju koncepcję zastosowała firma „Duravit” podczas projektowania serii „2nd Floor” przeznaczonej właśnie do aranżowania łazienek otwartych.

Potęga form geometrycznych

umywalka Duravit
umywalka Duravit

Opisywana przeze mnie dziś seria jest prawdziwym ewenementem nie tylko dlatego, że jest przeznaczona do aranżacji łazienek niestandardowych, ale także i ze względu na to, że samych elementów ceramicznych mamy w niej dostępnych aż czterdzieści siedem. A to zaledwie ta mniejsza część studwunastoelementowej serii – całą resztę stanowią meble i inne przydatne komponenty, przy pomocy których będziemy w stanie wygodnie i bezproblemowo zaaranżować dowolnie małą (lub dowolnie wielką) przestrzeń. Wymienianie wszystkich części składowych mija się z celem ze względu na długość takiej szczegółowej listy, więc postaram się ująć sprawę dość skrótowo: seria „2nd Floor” obejmuje dwadzieścia jeden umywalek o rozmiarach od 40 x 30 cm do 120 x 50,5 cm (wszystkie prostokątne) w rozmaitych wariantach montażowych, trzy półpostumenty, trzy postumenty, trzy miski toaletowe stojące, dwa warianty zbiornika, miskę toaletową wiszącą, deskę sedesową z systemem zamykania SoftClose i stalowymi zawiasami, dwa bidety stojące, jeden bidet wiszący oraz dziesięć wanien (pięć z nóżkami, pięć bez nóżek) w rozmiarach od 170 x 70 cm do 200 x 100 cm. Do kompletu mamy oczywiście wszelkie meble łazienkowe, czyli szafki, półki, lustra i inne niezbędne elementy – zarówno ceramika, jak i umeblowanie zostało zaprojektowane w oparciu o prostokąty i w zasadzie próżno tu szukać łagodnych wykończeń i zaokrągleń.

Podsumowanie

kompakt WC Duravit
kompakt WC Duravit

Serii „2nd Floor” mogę jedynie zarzucić tylko to, że nie należy do najtańszych – jeśli nie planujemy wydać naprawdę sporej sumy na aranżację otwartej łazienki, to tę serię można sobie spokojnie darować. Jeśli natomiast pieniądze nie stanowią żadnego problemu, to jest to jedna z tych ofert, których z pewnością nie będziemy żałować. Moja ocena to rzecz jasna 5, ale powtarzam raz jeszcze: to seria tylko i wyłącznie dla osób o zasobnych portfelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.