Seria „Avalon” firmy „Twyford” – łazienka dla starszych i młodszych

Projektowanie łazienki w sposób przyszłościowy (w znaczeniu: z myślą o tym, że kiedyś się zestarzejemy i być może nie będziemy w stanie korzystać ze wszystkich elementów wyposażenia łazienki bez problemów) chyba nadal nie jest w naszym kraju popularne, a szkoda – wielu osobom mogłoby to oszczędzić nie tylko potencjalnych kłopotów z użytkowaniem łazienki, ale też niemałych pieniędzy, które najprawdopodobniej trzeba będzie wydać, żeby przystosować łazienkę do swych potrzeb i możliwości, gdy będziemy bardziej zaawansowani wiekowo. Seria „Avalon” znajdująca się w ofercie firmy „Twyford” jest według mnie pewną próbą rozwiązania tego problemu jeszcze zanim się on pojawi.

Różnorodność i uniwersalność

umywalka Avalon
umywalka Avalon

Najważniejszą chyba cechą serii „Avalon” jest to, że jest kompletna, w związku z czym można przy jej użyciu wyposażyć każdą łazienkę. Równie istotny jest fakt, że zaproponowane rozwiązania są na tyle uniwersalne, aby posłużyć w łazience dla osób młodych i w pełni sprawnych fizycznie, jak też i w łazience wyposażanej dla osób niepełnosprawnych. Mało tego: łazienka „Avalon” może swobodnie łączyć te dwie funkcjonalności bez jakiegokolwiek uszczerbku na poziomie komfortu dla wszystkich użytkowników. Jeśli chodzi o konkretną „zawartość”, to mamy tu do wyboru: dwa rodzaje miski ustępowej stojącej (w tym jedną typu „rimless”), także dwie miski wiszące (i tu również jedna jest typu „rimless”), dwie umywalki, sporą wannę prostokątną (1750×750 mm), panel do tejże wanny, krzesełko prysznicowe i ogromny wybór rozmaitych uchwytów i relingów. W zasadzie jest to zestaw profilowany pod potrzeby osób niepełnosprawnych, ale sprawdza się doskonale i dla osób nie mających ograniczeń ruchowych.

Podsumowanie

toaleta Avalon
toaleta Avalon

W moim odczuciu projektowanie łazienki z myślą o tym, że kiedyś będziemy starsi i najprawdopodobniej nie tak sprawni fizycznie jak ludzie młodzi nie jest dowodem jakiejś hipochondrii, a raczej dalekowzrocznością. Umiejętne wykorzystanie elementów serii „Avalon” może nam pomóc uniknąć naprawdę dużych kosztów przebudowy łazienki, jeśli się okaże, że na przykład nie będziemy w stanie korzystać z naszej wanny. Nikt nie każe nam od razu instalować wszystkich relingów, poręczy i uchwytów w łazience, ale miejmy zaplanowane miejsca dla nich podczas tworzenia projektu łazienki – w ten sposób przejście w wiek podeszły będzie dla nas choć troszkę łatwiejsze. Serię „Avalon” oceniam na 5: za pomysł, za kompletność i za styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.