Seria „Benque” firmy „Hybner” – nowocześnie i stylowo

Od jakiegoś już czasu na rynku ceramiki łazienkowej mamy do czynienia z pewną formą stagnacji – dosyć trudno jest wymyślić (w znaczeniu: zaprojektować) coś, co nie zostało już wcześniej zaproponowane przez konkurencję, a na dodatek klienci preferują pewne konkretne rodzaje designów bardziej niż inne. Najprawdopodobniej ten właśnie trend jest powodem, dla którego pomiędzy ofertami niektórych firm widoczne są tak niewielkie różnice: po prostu stawia się na to, co się na pewno sprzeda. W tym kontekście firma „Hybner” wypada całkiem nieźle, a seria „Benque”, którą dziś postanowiłem opisać, jest interesująca z kilku powodów.

Solidny i współczesny design

umywalki Benque
umywalki Benque

Jedną z istotniejszych cech wyróżniających serię „Benque” jest fakt, że w jej skład wchodzi zaledwie siedem elementów. Nie należy jednak pochopnie zakładać, że mała ilość części składowych przekłada się na równie niewielką ilość możliwych kombinacji. Cała seria jest dostępna wyłącznie w kolorze białym (choć istnieje alternatywna wersja kolorystyczna – całkowicie czarna, jest ona jednak sprzedawana pod nazwą „Benque Black”), a kompletna lista elementów wygląda tak: umywalka ścienna o szerokości 52,5 cm (w wersji z otworem na baterię oraz bez otworu), półpostument do tej umywalki, umywalka naszafkowa o szerokości 52 cm (także w wersji z otworem na baterię i bez niego), nablatowa umywalka owalna o szerokości 51 cm (bez otworu na baterię), wisząca miska klozetowa (lejowa), deska sedesowa do tejże miski (w wersji standardowej oraz wolnoopadającej – obie wyposażone w zawiasy stalowe) oraz bidet wiszący bez możliwości montażu deski i z pojedynczym otworem na baterię. Wszystkie wyszczególnione komponenty serii „Benque” zaprojektowane są nowocześnie i wyglądają naprawdę porządnie, a także – jak inne oferowane przez „Hybnera” elementy ceramiki łazienkowej – mogą być opcjonalnie powleczone opatentowaną przez tę firmę powłoką antybakteryjną „Flash”, która przeciwdziała również tworzeniu się grzybów.

Podsumowanie

WC i bidet Benque
WC i bidet Benque

Serię „Benque” poleciłbym przede wszystkim osobom, którym nie przeszkadza konieczność doboru dopasowanej stylistycznie wanny od innego producenta (bo „Hybner” nie sprzedaje wanien) oraz tym, którzy chcą za względnie nieduże pieniądze kupić dosyć porządną ceramikę. Ogólna ocena serii wypada więc dość przewidywalnie – wystawiam bowiem 4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.