Seria „Facile” firmy „Cersanit”

Całkiem często zdarza się we współczesnym świecie, że produkty niesprzedające się zbyt dobrze, poddaje się drobnemu „liftingowi”, po czym oferuje się je jako absolutną nowość, a ich cena bywa niejednokrotnie dosyć zawrotna. Na szczęście w świecie ceramiki łazienkowej podobne sytuacje należą raczej do wyjątków, bowiem podobne działania mają zazwyczaj konsekwencje w postaci kupna wyposażenia łazienki u innego producenta. Seria „Facile” potwierdza tę regułę, bowiem choć z pozoru jest to nieco odświeżona „Iryda” (ewentualnie „Olimpia”), to po dokładniejszym przyjrzeniu się widać wyraźnie, że jest to zupełnie nowy design.

Klasyczny kształt zawsze modny

umywalka Facile w aranżacji
umywalka Facile w aranżacji

Projektanci serii „Facile” postawili zdecydowanie na sprawdzone i niezawodne klasyczne rozwiązania, nie znajdziemy tu więc wymyślnych kształtów czy ekstrawaganckich pomysłów designerskich – możemy się natomiast spodziewać sporej dawki porządnego, przemyślanego i pasującego do każdego wnętrza wzornictwa.

Seria „Facile” nie ma zbyt wielu elementów, bo zaledwie cztery umywalki, półpostument i pięć muszli klozetowych (wszystkie kompaktowe) wraz z oprzyrządowaniem, jednak wystarcza to w zupełności do wygodnego zagospodarowania przestrzeni nawet w niedużych łazienkach – najmniejsza umywalka ma zaledwie 40 cm, a wielkość muszli ustępowych mówi sama za siebie. Rzecz jasna „Facile” trzeba uzupełnić meblami i wanną lub kabiną prysznicową (wanny z serii „Santana” oraz „Virgo” będą chyba najlepszym wyborem), ale nie stanowi to żadnego problemu.

Seria „Facile” – wygoda i komfort

miska zawieszana Facile
miska zawieszana Facile

Patrząc obiektywnie seria „Facile” nadaje się dość dobrze do zaaranżowania niewielkiej łazienki dosyć wygodnie, trzeba tylko pamiętać o dokupieniu według naszych potrzeb wyposażenia, którego w zestawie nie ma. Poza tym problemem innych kłopotów z omawianą serią nie przewiduję, a ponieważ „Facile” pięknie nawiązuje do tradycyjnego sposobu myślenia o designie ceramiki łazienkowej oraz ze względu na fakt, że dość łatwo tę serię „sparować” z innymi seriami produkowanymi przez „Cersanit”, wystawiam zasłużone, choć może nieco na wyrost 4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.