Seria „Happening” firmy „Roca”, czyli łazienka dla zamożnych

Największy dla mnie osobiście kłopot z tak zwanymi łazienkami designerskimi to fakt, że choćbyśmy nie wiadomo jak próbowali znaleźć coś w cenie w miarę przystępnej dla przeciętnego zjadacza chleba, to przeważnie przekonujemy się, że tego rodzaju „wyjątkowe” łazienki są przeznaczone dla równie „wyjątkowych” klientów. Patrząc na serię „Happening” firmy „Roca” nie mogę się oprzeć wrażeniu, że i w tym wypadku znacznie ważniejszy od funkcjonalności był specyficzny wygląd czy nieprawdopodobnie wysoka cena – choć akurat to ostatnie może być wynikiem firmowania tej serii nazwiskiem znanego hiszpańskiego projektanta Ramona Benedito.

 Proste kształty to nie wszystko

umywalki Happening
umywalki Happening

 

Producent reklamuje serię „Happening” jako „dopracowaną do najdrobniejszego detalu” mieszankę „klasycznej formy” ze „świeżością nowoczesnego spojrzenia”. Dla mnie oznacza to mniej więcej tyle, że seria niczym szczególnym na tle innych się nie wyróżnia więc trzeba ją jakoś atrakcyjnie opisać, aby w ogóle ktokolwiek się nią zainteresował. W skład serii wchodzi w sumie sporo, bo szesnaście elementów, a są to: dwa bidety (podwieszany i stojący), kompakt WC ze zbiornikiem w systemie podwójnego spłukiwania, podwieszana miska WC, stojąca miska WC przeznaczona dla dzieci, sześć umywalek (z czego trzy z blatem ceramicznym) oraz pokrywa do bidetu, deska do WC i deska dedykowana do miski WC dla dzieci. Tak naprawdę jedynym interesującym (bo rzadko spotykanym) elementem jest tu zaprojektowany specjalnie dla dzieci sedes wraz z deską, co jednak nie jest w stanie uratować całości serii przed przeciętnością.

 

 

Podsumowanie

kompakt WC Happening
kompakt WC Happening

Próba zaaranżowania łazienki przy użyciu serii „Happening” jest przedsięwzięciem dosyć drogim, ponieważ nawet przy założeniu, że kupimy jedynie najtańsze dostępne elementy, cena sięgnie ponad 3500 zł – za to otrzymamy bidet z pokrywą, kompakt WC z deską i umywalkę blatową o wymiarach 52×45 cm bez miejsca na baterię. Do tego trzeba będzie przecież dokupić samą baterię i wannę lub kabinę prysznicową, co koszty wywinduje jeszcze wyżej. Wszystkie wymienione powody sprawiają, że wystawiam serii „Happening” zaledwie słabiutkie 3 – za taką kwotę możemy znaleźć inne, znacznie ciekawsze stylistycznie i funkcjonalnie rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.