Seria „Zero” firmy „Catalano” – elegancja formy, bogactwo wyboru

Szeroka dostępność ceramiki łazienkowej rodzimej produkcji jest najprawdopodobniej jedną z najważniejszych przyczyn, dla których tak rzadko w naszych łazienkach zobaczyć można wyposażenie pochodzące spoza kraju – szkoda, bo niejednokrotnie ceramika producentów zachodnich jest porównywalna cenowo (w niektórych przypadkach jest nawet tańsza!), a pod względem wzornictwa spełnia wszelkie współczesne standardy. Dobrym przykładem jest seria opisywana przeze mnie dziś, czyli „Zero” z oferty włoskiej firmy „Catalano” – seria ta została zaprojektowana w oparciu o cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością kwadraty, prostokąty i koła, co w połączeniu z dosyć interesującym pomysłem na poszerzenie gamy dostępnych możliwości sprawia, że warto się tą serią zainteresować.

Modnie i funkcjonalnie

umywalka ścienna Zero
umywalka ścienna Zero

Zasadniczym kształtem stosowanym w serii „Zero” jest prostokąt, co jest na pewno dobrą wiadomością dla pasjonatów geometrii w łazienkach, ale jednocześnie sprawia, że zwolennicy rozwiązań bardziej tradycyjnych mogą nie uznać opisywanej ceramiki za odpowiedni wybór do swych łazienek. Sama seria składa się z dość niewielkiej liczby elementów, ale niemal każdy z nich jest dostępny w kilku wariantach. Najliczniejszą grupą są umywalki: mamy ich tu aż czternaście, w tym jedną podwójną o rozmiarach 125 x 50 cm, reszta to umywalki pojedyncze dostępne w rozmiarach: 100 x 50 cm, 75 x 50 cm, 60 x 50 cm, 50 x 50 cm (są to umywalki bez półek), 125 x 50 cm i 100 x 50 cm (umywalki z symetrycznymi półkami po bokach), 75 x 50 cm (dwie umywalki asymetryczne – lewa i prawa), 65 x 46 cm (umywalka półblatowa), 50 x 50 cm (półokrągła), 45 x 45 cm (dwie umywalki okrągłe: jedna nablatowa, druga częściowo wpuszczana w blat) i 48 x 48 cm (okrągła, nablatowa). Oprócz umywalek są dostępne: kompakt WC (wyposażony w zbiornik antykondensacyjny, system podwójnego spłukiwania 4,5 litra/3 litry i odpływ poziomy z możliwością konwersji na odpływ pionowy), trzy miski toaletowe wiszące (we wszystkich trzech przypadkach tylko z opcją spłukiwania 4,5 litra oraz opcjonalnie z deską wolnoopadającą), kompaktowa prostokątna miska WC wisząca (deska wolnoopadająca dostępna opcjonalnie, spłukiwanie tylko 4,5 litra), dwie miski WC stojące (bez systemu podwójnego spłukiwania, odpływ konwertowalny, opcjonalnie z deską wolnoopadającą), bidet stojący (z jednym otworem pod baterię), dwa bidety wiszące (także z jednym otworem na baterię) i kompaktowy wiszący bidet prostokątny (dostępny z otworem pod baterię lub bez niego). Warto wspomnieć, że spora część umywalek jest dostępna z rozmaitą ilością otworów na baterię – od zera do nawet siedmiu otworów w przypadku największych umywalek.

Podsumowanie

toaleta i bidet Zero
toaleta i bidet Zero

Nawet po odjęciu punktów za brak wanny lub kabiny prysznicowej seria „Zero” wypada całkiem nieźle – jest to zasługa głównie tego, że dzięki tak szerokiej rozpiętości rozmiarowej poszczególnych elementów można przy jej pomocy urządzić praktycznie każdą łazienkę, nawet najmniejszą. Dodatkowy plus należy się także i za to, że niektóre komponenty są dostępne także w kolorze czarnym – finalna ocena wynosi tym samym 4,5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.