Skromnie, ale funkcjonalnie – seria „Olimpia” od „Cersanitu”

Nie jest niczym szczególnie trudnym zaaranżować przestrzeń w łazience w dowolny sposób mając do dyspozycji serię ceramiki obejmującą kilkadziesiąt rozmaitych elementów. Jednakże w sytuacji, kiedy tychże elementów mamy w zestawie zaledwie jedenaście, sprawa nabiera zupełnie innego wymiaru. Prawdę mówiąc zacząłem się nawet zastanawiać, czy rzeczywiście efekt końcowy będzie zadowalający i postanowiłem to sprawdzić na własnej skórze. Dlatego właśnie dziś dokładniej zapoznam czytelników ze specyfiką i możliwościami aranżacyjnymi serii „Olimpia” produkowanej przez „Cersanit” – firmę znaną z tego, że wypuszcza na rynek właśnie niezbyt rozbudowane serie ceramiki łazienkowej.

Minimalizm jako podstawowa cecha

bidet i toaleta Olimpia
bidet i toaleta Olimpia

Jak już wspomniałem na serię „Olimpia” składa się w sumie jedynie jedenaście elementów, ale znakomitą większość z nich stanowią umywalki: mamy ich tu aż pięć, z czego trzy mniejsze to tradycyjne umywalki wiszące (rozmiary odpowiednio 50, 55 i 60 cm), a dwie największe to umywalki nablatowe (o rozmiarach 70 oraz 80 cm). Pozostałe elementy to: półpostument, postument, miska WC zawieszana, kompakt WC (z odpływem uniwersalnym oraz dwoma możliwościami doprowadzenia wody do zbiornika – z dołu lub standardowo z boku), dwie deski sedesowe (obie z Duroplastu: jedna standardowa, druga wolnoopadająca), bidet stojący i bidet wiszący (oba z jednym otworem na armaturę). Nie ma w serii „Olimpia” wanny ani kabiny prysznicowej, co z jednej strony można uznać za korzystne (bo możemy dobrać co tylko chcemy), ale z drugiej wziąwszy pod uwagę mnogość dostępnych na rynku produktów może nam znacząco wydłużyć czas aranżowania łazienki. Pod względem wzornictwa jest to seria prosta stylistycznie, jednak zaprojektowana ergonomicznie i na pewno trafi w gust większości osób – nie ma tu zbędnych udziwnień, ozdobników czy niepotrzebnego przepychu.

Podsumowanie

umywalki nablatowe Olimpia
umywalki nablatowe Olimpia

Serię „Olimpia” zaliczyłbym mimo wszystko do całkiem udanych propozycji „Cersanitu” i choć trzeba się przy niej natrudzić dobierając wannę lub kabinę prysznicową (chyba, że urządzamy wyłącznie ubikację – wtedy ten kłopot odpada), to jest to seria nie tylko oferująca maksimum funkcjonalności przy tak małej liczbie elementów, ale na dodatek jest całkiem przystępna cenowo. Dlatego właśnie oceniam ja na solidne 4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.