Sonar Laufen – odważna, subtelna, innowacyjna

Nowa kolekcja marki Laufen to efekt pracy cenionej projektantki o nowatorskim podejściu i wykorzystania innowacyjnego materiału.

Kształty inspirowane falami dźwiękowymi
Seria Sonar została zaprojektowana przez znaną i cenioną na całym świecie Patricię Urquiola, która w świeci designu słynie ze swojego nowatorskiego podejścia do projektowania. Inspirację do stworzenia tej serii, projektantka zaczerpnęła z obrazu fal dźwiękowych rozchodzących się pod wodą. Wanna i umywalka wchodząca w skład kolekcji Sonar odznaczają się prostymi, a jednocześnie opływowymi liniami. Delikatne kształty kojarzą się ze zmiennym ruchem wody, jednak formy są bardzo konkretne.

fot. news.laufen.com

SaphirKarmik – niezwykła wytrzymałość, nieograniczone możliwości formowania
To niezwykle ciekawe połączenie prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko. Kolekcja zachwyca starannością i jakością wykonania, dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału SaphirKeramik. Tworzywo stworzone przez specjalistów marki Laufen, zostało wykorzystane do wykonania serii łazienkowej po raz trzeci. SaphirKeramik po raz pierwszy na rynku pojawił się w 2013 roku. Jego wyjątkowa receptura umożliwia osiąganie filigranowych, bardzo cienkich i delikatnych kształtów przy zachowaniu niezwykłej twardości i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. SaphirKeramik pozwala ponadto na kształtowanie najbardziej nietypowych form. Jego ważne zalety to także higieniczność i możliwość recyklingu.

Sentec – właściwości minerałów
Do stworzenia marki Sonar wykorzystano także Sentec – materiał, który dzięki zawartości cząstek mineralnych jest niezwykle gładki, a kąpiel w wykonanej z niego wannie przypomina zanurzenie się w morskiej wodzie. Materiał ten jest jednocześnie w wysokim stopniu antypoślizgowy i antybakteryjny.

W skład kolekcji wchodzą umywalki nablatowe o szerokości 34 i 41 cm, podwójne umywalki nablatowe 100 cm, umywalka ścienna i przyścienna 41 cm oraz wanna przyścienna. Premiera kolekcji Sonar miała miejsce podczas targów ISH 2017 i jest dostępna od końca 2017 roku.

Zdjęcie główne: www.news.laufen.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.