Specjalnie do małej łazienki – seria „Dama Senso Compacto” firmy „Roca”

Ponieważ nie lubię zostawiać niedokończonych spraw, postanowiłem ostatecznie „rozprawić się” ze wszystkimi odmianami serii „Dama” – tym razem obiektem obserwacji będą dwie ostatnie oferowane w tej gamie serie: „Dama Senso Compacto” i „Dama Senso Square”. Powodem, dla którego zdecydowałem się obie te serie omówić w jednym artykule jest fakt, że choć się nieco od siebie różnią zawartością, to mimo wszystko różnice te są na tyle nieznaczne, że naprawdę trzeba by wiele uporu, by mówić o dwóch odmiennych od siebie, oddzielnych seriach. Jako punkt wyjścia potraktuję serię z przydomkiem „Compacto”, ponieważ odnoszę wrażenie, że była ona pierwotna chronologicznie w stosunku do wersji „Square”.

Podobieństwa i różnice

umywalka Dama Senso Square
umywalka Dama Senso Square

Pod względem samego designu „Dama Senso Compacto” nieszczególnie różni się od reszty „rodziny”, co akurat w moim odczuciu jest cechą pozytywną: nie ma tu fajerwerków wzorniczych, ale też nie ma niczego, co byłoby „przegięciem” w jakąkolwiek stronę. Otrzymujemy solidną, przemyślaną i zwyczajnie ładną ceramikę łazienkową – trzeba tu wspomnieć, że choć „Dama Senso” jest tańsza od „większych braci”, to jednak na tle konkurencji (czyli ceramiki przeznaczonej do małych łazienek produkowanej przez innych producentów) wypada bardzo podobnie. W serii dostępnych jest dwadzieścia elementów: dwa bidety stojące, pokrywa do nich, miska WC stojąca, miska WC do kompaktu, zbiornik do WC (z systemem podwójnego spłukiwania), postument, półpostument oraz dwanaście różnych umywalek (w tym na przykład umywalka o rozmiarach 100×47,5 cm – moim zdaniem niekoniecznie nadająca się do małej łazienki…). Co ciekawe, deski WC należy dobierać z serii bazowej, bo akurat pasują i tu. Jeżeli chodzi o serię „Dama Senso Square”, to z tego, co zauważyłem różni się ona od wersji „Compacto” zaledwie jednym (!) elementem: jest to zestaw umywalkowy (umywalka prostokątna o rozmiarze 44×55 cm) wyposażony w baterię umywalkową Targa z automatycznym korkiem. Bez komentarza.

Krótkie podsumowanie

umywalka Dama Senso Compacto
umywalka Dama Senso Compacto

Wersję „Square” celowo pomijam zupełnym milczeniem, bo gdybym chciał wystawić ocenę, to musiałaby być ona ujemna, żeby być miarodajna. Natomiast serię „Dama Senso Compacto” oceniam na 4 – wprawdzie brak tam podstawowego według mnie elementu do małej łazienki, czyli narożnego brodzika z kabiną, ale reszta daje całkiem sporo możliwości (są nawet dwie małe umywalki narożne), a i cenowo jest koniec końców przyzwoicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.