Styl „transitional” – nowy trend w aranżacji łazienek

Styl transitional” to na naszym podwórku mało znany trend, jednak już niedługo może stać się równie popularny, co styl skandynawski lub ascetyczny minimalizm. Transitional” może przypaść do gustu wszystkim, którzy tęsknią za pięknym i eleganckim wzornictwem dawnych lat.

Czerpanie z tradycji

fot. infoarchitektura.pl
fot. infoarchitektura.pl

Jak podaje portal ryneklazienek.pl, według badań amerykańskiego stowarzyszenia National Kitchen & Bath Association, aż 80% ankietowanych Amerykanów za najciekawsze trendy łazienkowe uznało styl współczesny i właśnie „transitional”. Co kryje się pod ta nazwą? Z angielskiego oznacza „przejściowy”, ale jest także nazywany „classic with contemporary twist” („klasyka z nowoczesnym odchyleniem”) lub „updated classic” („unowocześniona klasyka”). Styl ten odznacza się przede wszystkim połączeniem dawnego wzornictwa z całkiem nową jakością wykonania i nowoczesnym wykończeniem. W łazience „transitional” możemy znaleźć giętą armaturę z charakterystycznymi pokrętłami, zestawioną z geometrycznymi minimalistycznymi formami ceramiki. Mogłoby się wydawać, że taki miks stylów będzie wizualnie zgrzytać, ale cała sztuka polega na harmonijnym połączeniu. Styl „przejściowy” między dawną klasyką a nowoczesnością to chyba jedna z najciekawszych propozycji dla wszystkich, którzy mają dość prostych form dominujących we współczesnych łazienkach, a których odstrasza barokowy przepych kolekcji w klimacie retro.

Duże meble i ceramika, eleganckie dodatki

fot. architectureartdesigns.com
fot. architectureartdesigns.com

Jak wygląda łazienka w stylu „transitional”? Zarówno ceramika, jak i meble są w niej duże, zatem przy urządzaniu łazienki trzeba uważać na efekt przytłoczenia. Meble z wykończeniem imitującym naturalne drewno, szerokie umywalki, stylizowane baterie, wanny wolnostojące i kabiny walk-in – te wszystkie elementy będą pasować do stylu „przejściowego”. Ważnym, choć nieobowiązkowym elementem może być także lustro o szerokiej tafli, dobrze sprawdzą się również eleganckie chromowane dodatki.

Jest jedno, co łączy styl „przejściowy” i skandynawski – oba niosą ryzyka powstania wnętrza chłodnego, dlatego jest bardzo ważne, aby pamiętać o eleganckiej, ale jednocześnie ciepłej kolorystyce.

Źródło: www.ryneklazienek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.