Szeroki wachlarz opcji – seria „4U” firmy „Koło”

Posiadacze łazienek średnich i dużych zazwyczaj nie miewają problemów z dostępnością do potencjalnie użytecznych serii ceramiki i wyposażenia łazienkowego do swych pomieszczeń – prawdę mówiąc nader często jest tak, że możliwości jest nawet aż za dużo i w związku z tym czasami dokonujemy nie całkiem przemyślanego i nierzadko pochopnego wyboru kierując się maksymą, że „lepsze jest wrogiem dobrego”. O ile zasada ta generalnie się w życiu sprawdza, to jednak w kontekście faktu, że łazienki używamy przez wiele lat, nie zawsze warto się jej podporządkowywać, nieraz bowiem naprawdę opłaca się poszukać czegoś z górnej półki w danej klasie cenowej. Do takich właśnie bardzo udanych moich „znalezisk” z ostatniego czasu należy seria „4U” oferowana przez naszą rodzimą firmę „Koło”.

Ciekawie i kompleksowo

umywalki 4U
umywalki 4U

Pod względem designu elementy serii „4U” nie wyróżniają się niczym szczególnie zaskakującym, co jest wielkim plusem: na rynku jest obecnie naprawdę mnóstwo ceramiki, której jedynym walorem (dość dyskusyjnym zresztą, jednak kwestię gustu potencjalnych nabywców takiego wyposażenia pozostawiam bez dalszego komentarza) jest dziwaczny i/lub niestandardowy wygląd. Na tym tle „4U” wypada naprawdę pozytywnie, bowiem nie znajdziemy tu żadnej przesady w którymkolwiek kierunku, za to mamy sporo rozwiązań zastosowanych jako udogodnienia dla użytkowników – dobrym przykładem są choćby użyte w umywalkach asymetrycznych specjalne „wypustki”, które bardzo łatwo dają się przedłużyć przy pomocy półki ceramicznej, tworząc w efekcie wygodną w użyciu i funkcjonalną całość. Kolejnym istotnym plusem jest fakt, że choć seria składa się z 45 elementów, to jednak przy jej pomocy możemy urządzić każdą łazienkę, bo nie brak tu niczego poza kabiną prysznicową (ale mamy za to bardzo wygodną wannę asymetryczną).

Podsumowanie

toaleta i bidet 4U
toaleta i bidet 4U

Napiszę choćby pokrótce o „zawartości” serii: mamy tu więc 10 umywalek (w tym jedną narożną i trzy asymetryczne), postument, półpostument, wspominaną już półkę ceramiczną, 3 miski ustępowe wiszące (w tym jedną w wersji „RIMFREE”), deski do nich, bidet wiszący, 9 różnych szafek podumywalkowych w kilku kolorach, 12 szafek bocznych (także w rozmaitych wersjach kolorystycznych), szafkę wysoką, szufladę na kółkach, dwie wanny asymetryczne o wymiarach 1800×800 mm i półkę ze stopniem. Jak wspominałem jedynym potencjalnym brakiem jest brak kabiny prysznicowej, jednak biorąc pod uwagę fakt, że seria „4U” jest przeznaczona do łazienek większych, nie ma to w zasadzie znaczenia. Z tego też względu wystawiam tej serii ocenę 5, na którą w pełni zasługuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.