The New Classic Laufen – nowa klasyka w wyjątkowym wydaniu

Nowa kolekcja marki Laufen zaprojektowana przez znakomitego Marcela Wandersa, bazuje na klasycznych wzorcach i zaskakuje harmonią subtelności i siły.

fot. laufen.pl

Klasyczne czy nowoczesne?
Klasyka uchodzi za coś ponadczasowego, odpowiedniego w każdych warunkach. Choć wiele osób ceni klasyczne rozwiązania w aranżacji wnętrz, to jednocześnie poszukuje nowoczesnych, designerskich rozwiązań. Czy pomiędzy klasyką a nowymi trendami we wzornictwie możliwy jest kompromis? Marka Laufen i współpracujący z nią światowej sławy projektant Marcel Wanders udowadniają, że klasykę można zinterpretować na nowo, uzyskując świeże i nowatorskie, a jednocześnie modelowe formy.

Klasyka na nowo
The New Classic to seria, która w pełni zasłużyła na swoją nazwę. Wszystkie elementy kolekcji odznaczają się pięknem klasycznych linii, nasuwających skojarzenia z designem dawnych lat. Jednocześnie są one na wskroś nowoczesne, a nawet ekstrawaganckie. W stworzeniu The New Classic wykorzystano klasyczną koncepcję połączenia kobiecości i męskości. Miękkie, subtelnie linie i formy nawiązujące do kielicha kwiatu, łączą się z mocnymi męskimi akcentami, tworząc harmonijną całość. Sam autor kolekcji tak mówi o swoim projekcie: „Po raz pierwszy ultra nowoczesny Saphirkeramik przyjął postać klasyczną i ikoniczną. Bardzo lekki, ale wytrzymały materiał ceramiczny pozwolił, aby celebrować piękno ceramiki w stylistyce klasycznej”.

fot. laufen.pl

SaphirKeramik – w służbie piękny i trwałości
W kolekcji ceramiki sanitarnej znajdują się następujące elementy: umywalki nablatowe i małe umywalki wiszące w kilku rozmiarach, miski wc, bidety i urzekająca designem wanna wolnostojąca. Niemal wszystkie sanitariaty zostały wykonane z innowacyjnego materiału SaphirKeramik. Jest niezwykle trwały i odporny rodzaj ceramiki, który jednocześnie jest bardzo plastyczny. Umożliwia to tworzenie niezwykle cienkich, kilkumilimetrowych ścianek i łuków, a dzięki temu najbardziej finezyjnych kształtów. Materiał jest także wysoce higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości, a do tego może być poddawany recyklingowi.

Zdjęcie główne: www.laufen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.