Ultracienka ceramika „Star” firmy „Catalano”

Ceramika produkcji zagranicznej potrafi być zaskakująca na wiele sposobów i nie wszystkie z nich są zaskoczeniami pozytywnymi (na ten temat zapewne sporo mogliby powiedzieć fachowcy, którzy muszą montować taką czasami niekoniecznie kompatybilną ze znanymi nam standardami ceramikę w polskich łazienkach), jednak seria, o której dziś chciałbym napisać parę słów należy zdecydowanie do grupy niespodzianek miłych. Mam na myśli serię „Star” z oferty włoskiej firmy „Catalano” – firma ta coraz silniej zaznacza swą obecność na naszym rynku, a oferowane przez Włochów zestawy ceramiki łazienkowej mają bardzo ciekawe designy, ponadto dają się dopasować do łazienek różnych rozmiarów.

Geometria eksperymentalna

umywalka Star
umywalka Star

Rewolucyjność i innowacyjność serii „Star” polega w głównej mierze na połączeniu dwóch koncepcji: silnego zgeometryzowania poszczególnych elementów przy jednoczesnej dużej redukcji ich grubości. Efekt jest naprawdę piorunujący, a ceramika „Star” wygląda we wnętrzu bardzo oryginalnie. Seria składa się w zasadzie z trzech grup: są to umywalki, bidety i WC. Umywalki mamy trzy: o rozmiarach 105 x 48 cm (dostępna bez otworu na baterię oraz z jednym lub trzema otworami, możliwa do zainstalowania na ścianie lub jako umywalka meblowa), o rozmiarach 80 x 48 cm (opcje analogicznie jak poprzednia umywalka) i o rozmiarach 58 x 45 cm (z pojedynczym otworem na baterię, montaż jako umywalka meblowa na dedykowanej szafce). Bidetów jest cztery, w tym trzy wiszące i jeden stojący (wszystkie z pojedynczym otworem na baterię), natomiast misek ustępowych jest w serii aż siedem: cztery to miski wiszące (wszystkie ze spłukaniem 4,5 litra), dwie to miski stojące (obie ze spłukaniem 4,5 litra), jest też kompakt WC z systemem podwójnego spłukiwania (4,5 litra/3 litry) oraz zbiornikiem antykondensacyjnym.

Podsumowanie

bidet i WC Star
bidet i WC Star

Wbrew pozorom ceramika „Star” jest wytrzymała pomimo zredukowanej grubości elementów, nie ma więc powodów do obaw przed przypadkowym uszkodzeniem któregoś z nich. Dostępne rozmiary pozwalają dobrać i dopasować serię do większości wnętrz, co z pewnością jest plusem. Do minusów należy przede wszystkim brak dedykowanej wanny czy brodzika oraz dość wysoka cena. Ze względu na powyższe fakty ostateczna ocena to solidne, zasłużone 4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.