Umywalka w łazience dla pary – jaki rodzaj umywalki wybrać?

Łazienka dla pary to coraz popularniejsze rozwiązanie, które wpisuje się w tendencję urządzania zindywidualizowanych łazienek. Szczególną uwagę w łazience dla dwóch osób, należy poświęcić strefie umywalki. Jak ją urządzić, aby korzystanie z łazienki było wygodne i komfortowe?

fot. villeroy-boch.pl

Łazienka dla par nie będzie różnić się znacznie od standardowej łazienki. Nie ma konieczności stosowania w niej ceramiki stworzonej specjalnie dla jej użytkowników, jak w łazience dostępnej, ani precyzyjnego rozmieszczania każdego elementu. Wyjątek stanowi strefa umywalki – w tym miejscu jest ważne, aby z łazienki w tym samym czasie mogły korzystać dwie osoby. Oczywiście, w tego typu łazience można zastosować dodatkowe elementy z myślą o parach, np. powiększoną kabinę prysznicową lub wannę, jednak podwójna lub odpowiednio duża umywalka oraz odpowiednie meble i akcesoria to obowiązek.

Aby dobrze urządzić strefę umywalki w łazience dla par, należy przede wszystkim zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Każdy może mieć inny tryb życia, upodobania, a łazienka dla dwojga powinna uwzględniać potrzeby obydwojga. Dla przykładu, panie mogą potrzebować więcej miejsca na kosmetyki, choć nie jest to regułą. Z kolei mężczyznom może być potrzebna odpowiednia przestrzeń na golarkę, suszarkę, czy akcesoria do pielęgnacji zarostu.

fot. kolo.com.pl

Kolejną kwestią, którą trzeba przemyśleć to ilość umywalek lub rodzaj umywalki, jeśli ma być pojedyncza, oraz ich rozmieszczenie. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są 2 umywalki, o ile pozwalają na to rozmiary łazienki. Zwykle montuje się je w bliskim sąsiedztwie, tak jest estetycznie, a z uwagi na łatwość przyłączenia do instalacji wodnokanalizacyjnej, także praktycznie. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, bo umywalki dla dwóch osób da się rozmieścić w dwóch różnych częściach łazienki. Innym pomysłem może być zainstalowanie pojedynczej, podłużnej umywalki z dwoma bateriami. Zaletą takiego rozwiązania jest wygoda – umywalka daje naprawdę dużo miejsca i eliminuje problem rozchlapywania wody.

Jeśli chodzi o podwójne oraz wydłużone umywalki, stworzone z myślą o parach, oferta producentów ceramiki łazienkowej jest już na tyle szeroka, że ze znalezieniem odpowiedniego modelu nie powinno być problemu, np. podwójna umywalka Plan Defra, Stratum Roca, Subway 2.0 Villeroy&Boch, Traffic Koło.

Zdjęcie główne: www.defra.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.