Umywalka w łazience dla pary – meble i dodatki

W łazience dla dwojga ważny jest nie tylko odpowiedni dobór umywalki. Dopasowanie mebli, oświetlenia i dodatków także powinno być głęboko przemyślany, aby korzystnie ze strefy umywalki było wygodne i komfortowe.

W poprzednim artykule zastanawialiśmy się jakiego rodzaju umywalki będą odpowiednie do łazienki dla dwóch osób. W tego typu łazience chodzi przede wszystkim o wygodę użytkowania w sytuacjach, gdy ze strefy umywalki chcą korzystać dwie osoby jednocześnie. Dobre rozplanowanie tej części łazienki pozwoli uniknąć porannych kolejek przy szykowaniu się do pracy oraz umili wspólne, wieczorne rytuały. Jeśli zdecydowaliście się już na rodzaj umywalki lub umywalek, kolejnym krokiem będzie zaplanowanie przestrzeni wokół ceramiki.

Dwie umywalki znajdujące się w sąsiedztwie można połączyć za pomocą blatu. W ten sposób można zyskać dużo wolnego miejsca na kosmetyki i akcesoria, które będą pod ręką i nie trzeba będzie ich szukać w szufladach. Inną opcją jest trzymanie wszystkich rzeczy używanych do higieny i pielęgnacji w szufladach pod umywalkami. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie dwóch oddzielnych szafek na męskie i damskie rzeczy. Jeśli jednak wolicie, aby ta przestrzeń była jak najbardziej wspólna, możecie wybrać duże, pojemne szuflady z przegrodami dla niej i dla niego. Podział szuflad w wielu przypadkach można zaplanować indywidualnie, dzięki czemu wnętrze wygląda przejrzyście i można szybciej znaleźć potrzebną rzecz. Wybór należy do was, a najważniejsze jest to, żeby rzeczy się nie mieszały i nie powodowały konieczności czasochłonnych poszukiwań.

Nie mniej ważna jest przestrzeń nad umywalkami. Pierwszy element, który musi się w niej znaleźć to lustro. Można zamontować jedno dużo lustro lub dwa oddzielne. Pierwsza opcja daje zdecydowanie większą powierzchnię do przeglądania, a do tego wygląda nowocześnie i podkreśla wspólny charakter łazienki. Dwa oddzielne lustra są jednak łatwiejsze do stworzenia precyzyjnego oświetlenia, które będzie bardzo ważne zarówno przy wykonywaniu makijażu, jak i golenia męskiego zarostu. Na koniec nie zapominamy o rozmieszczeniu po obu stronach umywalek haczyków, dodatkowych półeczek lub słupków na ręczniki, dzięki którym wspólne użytkowanie łazienki będzie proste i wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.