Umywalki do małej łazienki

Wyposażenie małej łazienki we wszystkie niezbędne urządzenia może być nie lada wyzwaniem, jednak są sposoby dzięki którym zaoszczędzimy cenną przestrzeń. Ważne jest nie tylko odpowiednie rozplanowanie, ale także wybór dobrze dopasowanych urządzeń. W ofertach producentów jest wiele propozycji mniejszych wersji urządzeń sanitarnych, idealnych dla właścicieli małych łazienek.

Mini umywalki

mała umywalka

Umieszczenie umywalki w ciasnej łazience nie zawsze jest proste. Doskonałym rozwiązaniem w naprawdę małych łazienkach może być miniaturowa umywalka marki Cersanit z kolekcji Como. Urządzenie ma 40 cm szerokości, a jego krótszy bok zaledwie 22 cm. Głębsza miska umożliwia wygodne umycie rąk, a dobrze dopasowana szafeczka daje miejsce na drobne akcesoria. Nieco większa, ale także bardziej komfortowa jest umywalka Duravit z serii Starck 3. Szerokość 50 cm i bok o długości 26 cm umożliwia wygodne mycie rąk, choć urządzenie także zajmuje niewiele przestrzeni. Umywalka Duravit ma dwie półeczki na przybory toaletowe. Kwadratowa umywalka z okrągłą misą z serii Joyce marki Villeroy&Boch, mimo niedużych wymiarów wygląda bardzo estetycznie, a możliwość wybicia otworu na dozownik do mydła jest kolejnym praktycznym pomysłem na brak miejsca na blacie.

Pomysłowe kształty

mała umywalka

Choć baterie łazienkowe nie zajmują tyle miejsca co umywalka, wanna czy brodzik, dzięki odpowiednim udogodnieniem mogą sprytnie ułatwić korzystanie z małej łazienki. Szczególnie praktyczne są ruchome elementy baterii, umożliwiające dodoatkowe zastosowania. Rączka typu bidetta posiada zdalnie sterujący przycisk oraz wężyk o długości 1,5 m. Urządzenie można zamontować z dala od umywalki i korzystać np. przy sedesie. Ciekawym rozwiązaniem jest także umywalkowa bateria obrotowa. Jej końcówkę można obrócić tak, aby bez problemu umyć głowę w umywalce lub nalać wody do wysokiego pojemnika. Bateria z wyciąganą wylewką może służyć zarówno do umywalki, jak i do bidetu. Wysuwany wężyk o długości 1 m pomaga w utrzymaniu higieny osobistej, ale także w utrzymaniu czystości pomieszczenia.

Sprawdź także inne pomysły na urządzenie małej łazienki

zdjęcie główne: www.leroymerlin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.