Umywalki podłogowe – awangarda w świecie ceramiki łazienkowej

Współczesne umywalki służą nie tylko utrzymaniu higieny, wiele z nich może stanowić ważny element aranżacji wnętrza. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do dużych, minimalistycznych umywalek z szerokim rantem oraz opływowych misek stawianych blacie, wykonywanych z różnych materiałów. Teraz przyszła pora na umywalki podłogowe, które dzięki znacznym rozmiarom i przykuwającej wzrok stylistyce stają się najważniejszym elementem aranżacyjnym łazienki.

Dla poszukujących oryginalności

fot. alelazienka.pl
fot. alelazienka.pl

Choć do tej pory istniało wiele różnych rodzajów umywalek, pojawienie się umywalek podłogowych to duża zmiana w tradycyjnym sposobie myślenia o tym produkcie. Co prawda, z podobnymi rozwiązaniami mieliśmy do czynienia już wcześniej, jednak powstające obecnie umywalki wolnostojące tworzą zupełnie nową, awangardową kategorię. Dzięki bogactwu form i wzorów, czasem bardzo odważnych, mogą przypaść do gustu zwłaszcza tym, którzy poszukują oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych do swojej łazienki (polecamy rozpocząć od zapoznania się z ofertą małych umywalek KOŁO).

Wyzwanie w aranżacji
Jeśli zdecydujemy się na kupno umywalki podłogowej, warto zapewnić jej odpowiednie miejsce. Z pewnością powinna znaleźć w miejscu odpowiednio wyeksponowanym. Ze względu na swoją formę, powinna stanowić aranżacyjne centrum łazienki. Coraz częściej ten typ umywalki można spotkać w osobnych toaletach. Designerska ceramika w tym pomieszczeniu z pewnością przykuje wzrok od samego wejścia. Decydując się na umywalkę podłogową warto również pamiętać, że reszta elementów wyposażenia powinna stanowić z nią spójną całość. To może być niełatwym zadaniem, jeśli będziemy chcieli zamontować ją w gotowej łazience.

fot. max-fliz.com.pl
fot. max-fliz.com.pl

Wybór materiałów i kolorów
Umywalki podłogowe zwykle cechują się wysoką jakością wykonania. Jeśli chodzi o materiały, ze względu na ceny, trwałość i łatwość utrzymania, dominuje tradycyjna ceramika. Większą odpornością, ale także wyższą ceną będą odznaczać się kompozytowe, a jeśli zależy nam przede wszystkim na niecodziennym designie, możemy zdecydować się na umywalkę z metalu, szkła lub drewna. Najczęściej umywalki podłogowe możemy spotkać w kolorze białym, jednak bez problemu znajdziemy produkty w innych barwach.

Zdjęcie główne: www.swiatlazienek.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.