Umywalki z dolomitu

Marmurowe elementy wyposażenia wnętrz od wieków stanowią synonim dobrego smaku i luksusu. Umywalki wykonane z naturalnie występujących surowców wyglądają szlachetnie i stylowo, więc jeśli marzy nam się łazienka z prawdziwego zdarzenia, możemy wybrać umywalkę wykonaną z równie pięknego, lecz mniej kosztownego zamiennika marmuru.

umywalka dolomitowa
umywalka dolomitowa

Dolomit, zwany lanym marmurem, od wielu lat jest wykorzystywany jako materiał do produkcji umywalek. Technologia wyrobu umywalek z dolomitu została zapoczątkowana w USA. To właśnie tam, ze zmielonej skały dolomitowej z dodatkiem żywic poliestrowych zaczęły powstawać pierwsze urządzenia sanitarne. Ponieważ dolomit marmurowy to surowiec nowej generacji, wykonane z niego umywalki mogą stanowić idealne podobieństwo do wykonanych z naturalnego marmuru, a po zastosowaniu barwników – umywalek granitowych. Zalety lanego marmuru sprawiły, że z USA szybko trafił na rynki europejskie, także polski.

Dzięki swojemu składowi oraz specjalnej technologii, umywalki dolomitowe mogą łączyć piękno naturalnego materiału z nowoczesną formą. Są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, występują w niemal wszystkich kształtach. Blaty boczne o dowolnej wielkości sprawiają, że umywalki tego typu są praktyczne. Idealnie sprawdzają się nie tylko w domach prywatnych, ale także łazienkach hotelowych i biurowych. Dodatkową zaletą umywalek dolomitowych jest możliwość zastosowania różnorodnych barwników, dzięki którym można uzyskać piękne efekty kolorystyczne.

Co prawda, umywalki z dolomitu wymagają nieco innych metod czyszczenia niż w przypadku urządzeń ceramicznych, jednak na ich korzyść przemawia to, że drobne uszkodzenia w dolomicie można łatwo naprawić za pomocą „wprawki” oraz drobnego papieru ściernego. Kolejnym zaskoczeniem może być fakt, iż ekskluzywnie wyglądające umywalki dolomitowe można nabyć w cenach porównywalnych do umywalek tradycyjnych. Ta ostatnia zaleta lanego marmuru powinna przekonać wszystkich, którzy do tej pory obawiali się sięgnąć po wyposażenie zrobione z naturalnych, ale zwykle zbyt drogich materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.