Umywalki z kamienia – co trzeba o nich wiedzieć?

Rzadko w naszych domach umieszczamy umywalki z kamienia. Decyduje o tym przede wszystkim cena oraz fakt, że to rozwiązanie, choć wyjątkowo piękne, nadal pozostaje opcją dla odważnych. Jeśli wahacie się nad wyborem umywalki z kamienia, oto kilka informacji, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Trwałe, piękne i kosztowne

kamienne umywalki
fot. meblujemylazienke.pl

Ascetyczne wnętrza i inspiracje światem natury są obecnie bardzo modne, a trudno wyobrazić sobie bardziej surowy i naturalny materiał niż kamień. Dostarczany przez samą matkę naturę, charakteryzuje się najwyższą trwałością i przepięknym wyglądem nie do podrobienia. Ze względu na swoje właściwości kamień doskonale sprawdza się jako materiał na umywalki, mimo to jest coś, co sprawia, że kamienne umywalki nie są najczęściej wybieranym elementem wyposażnia łazienkowego – to ich cena. Ci, którzy pragną umieścić w swojej łazience ten wyjątkowy produkt powinni pamiętać o podstawowych zasadach dotyczących i użytkowania i konserwacji.

Wytrzymała – do granic
Jak przystało na produkt luksusowy, umywalki z kamienia wymagają specjalnego traktowania, nie jest ono jednak zbyt uciążliwe. Choć taka umywalka wygląda bardzo masywnie, jej powierzchnia może ulec różnym uszkodzeniom, dlatego podczas użytkowania należy pamiętać, aby nie upuszczać ciężkich przedmiotów na umywalkę. Kamień to materiał ciężki, a wykonana z niego umywalka nie jest w środku pusta, dlatego lepiej unikać mocnego opierania się o nią – może to doprowadzić do przeciążenia i uszkodzenia elementów mocujących.

kamienne umywalki
fot. apoco.pl

Uwaga na środki czystości
Czyszczenie umywalki z kamienia nie jest trudne, trzeba jednak wiedzieć jak się do niego zabrać. Choć mogłoby się wydawać, że kamień jako dzieło natury wymaga stosowania naturalnych środków, nie jest to do końca prawda. Ocet czy kwasek cytrynowy i wszelkie substancje o kwaśnym odczynie mogą trwale zniszczyć połysk i zmienić barwę kamienia, dlatego do jego czyszczenia i konserwacji lepiej używać specjalnych środków. Ważne jest, aby nie dopuszczać do powstawania zaschniętych osadów, które wnikają trwale w strukturę kamienia. Aby temu zapobiec, warto pomyśleć o zaimpregnowaniu powierzchni umywalki. W ten sposób korzystanie i czyszczenie będzie o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Zdjęcie główne: www.e-lazienki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.