Umywalki ze stali emaliowanej Miena Kaldewei – designerskie i delikatne

Nowe umywalki Kaldewei urzekają delikatnością i prostotą, a dzięki szerokiej palecie kolorów nadają wnętrzu designerski charakter.

Ciężar surowca i delikatność formy

fot. instalacjebudowlane.pl

Seria umywalek Miena to ostatnio jedna z najciekawszych propozycji na rynku wyposażenia łazienkowego. Ich twórczyni, znana designerka Anke Salomon opisuje je w następujący sposób:

,,Umywalki – misy są bardzo wizualne. To one królują na blacie i na nich skupia się uwaga. Tego typu modele mają w sobie pewien szczególny ładunek emocjonalny. Jednocześnie nie mogą być zbytnio uwydatnione, ponieważ powinny dawać się łączyć z innymi elementami wystroju łazienki i pozostawiać dużo swobody na realizację różnych kreatywnych pomysłów architektonicznych. Cechą szczególną modelu Miena jest kontrast ciężaru surowca oraz delikatności formy. Ten kontrast jest na tyle silny, że aby stworzyć harmonijny, wzbudzający pozytywne emocje produkt należało odejść od tradycyjnego procesu projektowania. Design tego modelu bazuje na prostej, ponadczasowej formie, która jakby naturalnie wypływa z zasad czystej geometrii – jest spokojna ale jednocześnie bardzo wyjątkowa.”

Design i naturalne piękno

Zgodnie ze słowami projektantki, umywalki Miena posiadają wyjątkowo miękkie, łagodne linie, które dodają im lekkości, a materiał  – emaliowana stal szlachetna, podkreśla minimalistyczną, designerską formę. Umywalki Miena można stawiać na blacie lub szafce w każdym miejscu, można je doskonale dopasować do mebli łazienkowych o różnych wymiarach. Dostępne są w dwóch rozmiarach i wersjach: okrągłej i kwadratowej. Szczególne wrażenie robi szeroki wybór pięknych, naturalnych odcieni.

fot. kaldewei.us

W zestawie z wanną lub powierzchnią prysznicową

Charakterystyczną cechą są także pokrywy odpływów ze stali emaliowanej, które dodatkowo podnoszą walory estetyczne serii Miena. Umywalki pokryte emalią można zestawiać z powierzchniami prysznicowymi i wannami z tego samego materiału, tworząc ciekawe i nowoczesne zestawy wyposażenia łazienkowego.

Źródło: www.lazienka.pl

Zdjęcie główne: www.kaldewei.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.