Uniwersalna ceramika – seria „Renova nr 1 Plan” firmy „Koło”

Niezbyt często zdarza mi się oglądać serię ceramiki łazienkowej, która byłaby zaprojektowana na tyle uniwersalnie, by oprócz zastosowania najbardziej typowego (czyli w łazience w mieszkaniu) dawała się jeszcze bez problemu wykorzystać jako wyposażenie na przykład toalety publicznej w biurowcu. Bohater dzisiejszego artykułu, czyli seria „Renova nr 1 Plan” produkcji „Koła”, zalicza się do tego raczej wąskiego grona wielofunkcyjnej ceramiki, co cieszy tym bardziej, że cena poszczególnych elementów jest względnie przystępna. Zanim przejdziemy dalej chciałbym wyjaśnić, że mówiąc „uniwersalny” mam na myśli przede wszystkim design, dopiero potem funkcjonalność i inne cechy – wiadomo nie od dziś, że nie każda seria przewidziana do używania w dużych toaletach publicznych nada się do domu i odwrotnie. W tym wypadku tego kłopotu nie ma.

Ceramika do każdej przestrzeni

publiczna łazienka Renova nr 1 Plan
publiczna łazienka Renova nr 1 Plan

Seria „Renova nr 1 Plan” zaskakuje na każdym kroku: ciekawy, estetyczny i funkcjonalny design elementów, spore możliwości doboru ceramiki pod określone potrzeby oraz ceny przyjazne dla potencjalnych kupujących to tylko najważniejsze zalety tego zestawu. Sama seria obejmuje aż trzydzieści trzy elementy, jest więc w czym wybierać: szesnaście (!) różnego rozmiaru umywalek (w tym dwie asymetryczne, sześć stawianych na blat i jedna podwójna meblowa), dwa półpostumenty, dwie wiszące miski ustępowe (jedna lejowa, druga z półką), wiszący bidet, dwie deski sedesowe i dziesięć pisuarów (tu na największą uwagę zasługuje wersja bezwodna oraz kilka pisuarów wyposażonych w nowoczesne systemy oszczędzania wody). Od razu narzuca się myśl, że taki zestaw to typowe wyposażenie dużych łazienek w firmach etc, jednak całkiem swobodnie dobierzemy sobie spośród tych elementów coś do domu – wystarczy potem tylko dopasować wannę albo kabinę prysznicową do kompletu.

Podsumowanie

seria Renova nr 1 Plan w małej łazience
seria Renova nr 1 Plan w małej łazience

Wprawdzie wzorniczo seria „Renova nr 1 Plan” nie powala, ale też nie mam jej nic do zarzucenia: projekty elementów są dosyć proste i funkcjonalne, ale też całkiem eleganckie. Może właśnie dlatego idealnie nadają się do tak rozmaitych zastosowań – ode mnie seria „Renova nr 1 Plan” otrzymuje wielki plus za ceny oraz za możliwość znalezienia umywalki zarówno do łazienki, jak i toalety bez potrzeby jakichś dodatkowych poszukiwań. Z niekłamaną przyjemnością wystawiam więc ocenę 4,5 – ta seria naprawdę na nią zasługuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.