VAL Laufen – cienkie ścianki, najwyższa wytrzymałość

W modzie łazienkowej prostota i minimalizm są nadal obecne, choć powoli ulegają przeobrażaniu. Masywne, geometryczne formy ustępują delikatnym, subtelnym, krucho wyglądającym cienkim ściankom, które zastosowano m.in. w kolekcji VAL firmy Laufen.

Brak rantów, proste tafle szkła, minimum dodatków – upraszczanie formy to jedna najważniejszych tendencji we współczesnym wzornictwie nowych kolekcji ceramiki łazienkowej. Ostatnio projektanci zdecydowali się pójść o krok dalej, tworząc modele wanien i umywalek nie tylko o prostych, ale także cienkich ściankach. Jednym z efektów mody na „odchudzanie” ceramiki łazienkowej jest kolekcja VAL marki Laufen.

Ceramika zaprojektowana przez słynnego Konstantina Grcica była wielokrotnie nagradzana za wzornictwo (m. in. Dobry Wzór 2016, iF Design Awards 2016), co nie może dziwić, biorąc pod uwagę urzekająco proste i subtelnie linie, tworzące harmonijną całość z funkcjonalnymi powierzchniami. Choć umywalka wygląda bardzo zgrabnie i elegancko, znajdzie się na niej sporo wolnej przestrzeni na mydło i kosmetyki. Ścianki umywalki są niezwykle cienkie – mają zaledwie 2-3 mm, a przy tym są wyjątkowo twarde i wytrzymałe, dzięki zastosowaniu innowacyjnego tworzywa SaphirKeramik. Łącząc w spójną całość tak odmienne cechy, udało się stworzyć umywalkę, która jest w stanie zaspokoić oczekiwania osób, ceniących najwyższą jakość materiałów, klasę i funkcjonalność.

SaphirKeramik to rewolucyjne tworzywo, zawierające domieszkę korundu (AI2O3), który jednocześnie zwiększa wytrzymałość i plastyczność, umożliwia formowanie filigranowych form. Dzięki tym właściwościom projektanci zyskali nowe możliwości w tworzeniu modeli o modnych cienkich, a do tego wyjątkowo mocnych ściankach. Ceramika z tego materiału dodatkowo jest odporna na działanie detergentów i bardzo higieniczna.

W kolekcji znajdują się umywalki nablatowe i przyścienne, asymetryczne i prostokątne, dostępne w rozmiarach od 45 cm do 120 cm.

Zdjęcie główne: www.laufen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.