Wybieramy umywalkę – dlaczego materiał ma znaczenie?

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów w łazience i prawdopodobnie najczęściej eksploatowany. Choć jej wygląd, wymiary i kształt to ważne czynniki, przy wyborze umywalki nie mniej ważny jest materiał z jakiego została wykonana. Właściwie dobrany zapewni satysfakcję nie tylko z użytkowania, ale także pięknego wyglądu umywalki na długie lata.

Umywalka nie tylko ładna

fot. pakamera.pl
fot. pakamera.pl

Materiał z którego została wykonana umywalka to bardzo ważna kwestia, której nie warto ignorować. Dlaczego? Po pierwsze, z umywalki korzystamy częściej niż np. z brodzika, przez co materiał zużywa się znacznie szybciej. Kolejnym powodem jest fakt, że umywalka jest o wiele bardziej narażona na działanie chemicznych środków niż inne elementy – myjemy ją częściej i bardziej intensywnie, przez co jest narażona nie tylko na ścieranie powłoki, utratę połysku i odbarwienia, ale także zarysowania. Nad umywalką wykonujemy wiele różnych czynności higienicznych i pielęgnacyjnych, w wyniku których może dojść do uszkodzeń mechanicznych na jej powierzchni. To wszystko sprawia, że umywalka powinna być wykonana z naprawdę solidnego i wytrzymałego materiału, o ile nie mamy w planach wymiany całego wyposażenia łazienkowego w ciągu kilku najbliższych lat. Dobry materiał to także łatwiejsze czyszczenie oraz piękny wygląd przez maksymalnie długi czas.

Jaki materiał będzie najlepszy?

artis
fot. villeroy-boch.cn

Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, o najlepszy materiał na umywalki. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, a o tym, który sprawdzi się najlepiej w danej łazience decyduje mnóstwo czynników, takich jak liczba domowników, intensywność eksploatacji, indywidualne upodobania itd. Wybierając umywalkę warto dobrze zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami oraz warunkami, w jakich rzeczywiście będzie używana. Meksykańskie umywalki ceramiczne wyglądają pięknie, jednak nie będą praktyczne dla rodziny z gromadką dzieci, z kolei umywalka kamienna będzie utrapieniem dla osoby, która nie może poświęcić wiele czasu na sprzątanie.

Zdjęcie główne: www.excellent.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.